Bir Arduino Mega'ya 2 Joystick Shield Konulur mu?

1 Arduino mega üzerine 2 joystick shield konulur mu…

Merhabalar,
Yanılmıyorsam Arduino Meganın Joystick Shield’i yok, uno’nun var diye biliyorum. İki tane üst üste bağlayacam derseniz pinler birbirine uymaz onun yerine bi kaç tane joyistik ve buton alıp jumper kablolarla bağlayabilirsiniz. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

@ElectroHands 'in de dediği gibi Arduino Mega için Joystick shield yok diye biliyorum ben. Olsa bile iki joystick shield’ı üst üste taktığınız zaman pinler çakışacak. Bunun yerine delikli pertinaks, joystick ve push butonlar alın. İstediğiniz şekilde ayarlayıp lehimleyin. İsterseniz pertinaks ile uğraşmak yerine arduino mega için bir protoshield alıp onun üzerine de yerleştirebilirsiniz parçaları.

1 Beğeni

Ben Arduino mega kullanmak istiyorum çünkü benim {Örümcek Robot Yapma gönderime bakın. meganın üzerine lcd ekran koyup örümcek robotun çektiği görüntüleri görebilmek. yani büyük olduğu için.

Joystick shieldı kendiniz bir prototipleme kartını kullanarak yapabilirsiniz. Ve birde LCD ekrandan görüntü almanız için 16x2 lcd ekranlar olmaz esplora ekranı yada arduino için yapılmış özel ekranlar var onlardan bakabilirsiniz :+1:

bir link falan atarmısınız öneri.ÇÜNKÜ PEK ANLAMADIM :sob:

bende zaten lcd shield dan bahsediyom :frowning_face:

LCD ekran olarak bunu kullanabilirsin:

Prototipleme kartı olarak da bunlardan birini:
https://www.robotistan.com/delikli-pertinaks

1 Beğeni

peki arduino mega proto shield alsam…

Eğer yapamazsan buradan bana ulaşabilirsin:

1 Beğeni

LCD shield dedikleriniz sanırım şu genelde mavi veya yeşil renkli olan, 2x16 gibi LCD ekranlardan oluşan shieldler. Onlar ile sadece yazı yazdırabilirsiniz görüntü için uygun değil.
Sizin istediğiniz koşullara uyan bir shield yok maalesef. Yani kendiniz yapmanız lazım. Benim tavsiyem önce devreyi breadboard üzerinde yapıp daha sonra delikli pertinaks üzerine geçirmek veya pcbway gibi bi yerden özel pcb bastırmanız.
Ayrıca örümcek robot yazınızda da yazmıştım, arduino ile görüntü işleme olayı bildiğim kadarıyla biraz zorlayıcı. O yüzden önce o konuyu araştırın bence

hayır renkli olan.dur linkini atayım…

1 Beğeni

https://urun.n11.com/arduino-urunleri-ve-setleri/24-320x240-arduino-lcd-tft-shield-dokunmatik-ekran-microsd-P392190865

Bence sen ilk olarak robotu çalıştır yürüt kontrolünü sağla ondan sonra örümcek robot V2 diye bir proje daha başlat onda ekran vb. koy. :+1:

2 Beğeni

bide ben bataryasını çok fazla aldım çünkü uzaklarara hayvanların arasına karışsın diye.Aynı BBC casus robotları gibi

Katılıyorum. Hem böyle geliştirmesi daha kolay olacağı gibi ilk versiyonu yaparken ikinci versiyon için daha güzel ek fikirlerde bulunabilir

1 Beğeni

Bence o kadar fazla uzağa gidemez onu daha ileriki versiyonlarda servoları daha güçlü yaptığın zaman düşünebilirsin.

1 Beğeni

Tamam Anlaşıldı, bir dahaki versiyonlarda daha iyi geliştirebileceğim dediğiniz gibi.

bunu kullansam olur mu
https://urun.n11.com/arduino-urunleri-ve-setleri/orijinal-sony-psp-lcd-ekran-43-tft-sharp-lq043t3dx02-P392190407
bide servo motor güçlendirme videoları var.
arduino mega proto shield kullansam olurmu Hüseyin bey

1. versiyon tamam

O ekran olmaz arduino ile uyumlu değil. 1.versiyon tamam derken yürüyor mu?