Bir Proje İçin Destek

Merhabalar Arkadaşlar Ben Bir Proje İçin Tarih İle Alakalı Proje Oluşturucam Ama Bilgim Pek Buna Yetmedi Acaba Destek Olacak Arkadaşlar Yardımcı Olabilirmi Proje Attığım Linkteki Projeye Benzeyecek
Link : arduino ile konuşan pano - YouTube
Bana Bu Projenin Kod Ve Devre Şemasını Birde Malzemeleri Atarsanız Size Minnettar Olurum Teşekkür Ederim Şimdiden

Merhabalar,
Videonun altında veya github da bulamadım kodu siz kendiniz yazmayı denerseniz daha iyi olabilir. :smiley:

@Huseyin_Avni 'nin de dediği gibi kodlar internette yok, proje özel olarak yapılmış sanırım.

Proje özel olarak yapıldığından ve açık kaynak olmadığından dolayı maalesef bu kodu sizin için yazacak biri çıkacağını sanmam. Ancak bu projenin zor olmadığını düşünüyorum. Eğer biraz uğraşırsanız yapabilirsiniz.

Şu şekilde ilerleyebilirsiniz;
İlk olarak bu linkteki projeyi inceleyin. SD karttan nasıl ses dosyası çalabilmişler bakın. Projedeki malzemeleri temin edin ve kendiniz yapmayı deneyin. Eğer bunu yaparsanız ses dosyasını nasıl çalabileceğinizi öğrenmiş olacaksınız.

Daha sonra bu ses dosyasını bir buton ile çalabilmek için push button kullanımını öğrenin. Robotistan kanalınde bunun 12 dakikalık bir videosu bile var. Çok şey öğretecektir size, buradan ulaşabilirsiniz.

Bu videoyu da izledikten sonra push buton ile ses dosyasını açmaya çalışın. Yapmayı deneyin, kod yazın. Bir şeyler deneyin yani. Hiçbir şekilde yapamadınız, o zaman yazdığınız kodları ve devreyi bu forumda yeni soru olarak açın. Böylece bilgisi olan birinden yönlendirme alabilirsiniz.

Bunu da yaptıktan sonra geriye hiçbir şey kalmıyor. Sadece bu buton ile ses çalma olayını birden fazla buton ile birden fazla ses dosyasını çalmak için ayarlamanız lazım. Bunu yapmakta aslında çok zor değil. Kod üzerinde biraz uğraşırsanız yaparsınız. Sözel olarak anlatılacak olursa; birinci butona basıldığı zaman 1.mp4 adlı ses dosyası çalıştırılıyor. O zaman siz bu kod parçacığını alıp kopyalarsınız. 1 yerine 2 yazarsınız iş biter. Biraz tekrarlı ve uzun bir kod olabilir ama işinizi görür.

Bunları yapmayı deneyin, yapamadığınız yerde forumda konu açın. Hatta isterseniz maker günlükleri altında bu projeyi yaparken yaşadıklarınızı bir başlık altında aşama aşama paylaşabilirsiniz. Böylece bu projeyi yapmak isteyen başka biri sizin izlediğiniz yolu izleyebilir