Bir proje yapmak istiyorum

Merhaba çalıştığım ofisin girişine bir karşılama maskotu yapmam istendi. Önüne biri geldğinde bunu algılayıp kolundaki motor yardımıyla el sallıyormuş gibi yapacak. Bir de el salladığı sırada hoparlör yardımıyla “HOŞGELDİNİZ” gibi bir ses çalmasını istiyoruz. İnternette İngilizce kaynaklara dahi bakmama rağmen istediğim şeyi bulamadım. Rasberry’i hiç bilmiyorum ama sizlerin yardımıyla bu projeyi yapabileceğime inanıyorum. Yardımcı olmak isteyen olursa [email protected] adresinden bana ulaşabilirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhabalar foruma hoşgeldiniz. Robotistan youtube kanalında buna benzer bir şey yapıldı ordan kaynak kodlarını alabilirsiniz. Sesi dışarı vermek için bu modülü inceleyebilirsiniz. Yada SimpleSDAudio.h kütüphanesinden yararlanarak sd kart ve amfi modülü kullanarak yine aynı işlevi yerine getirebilirsiniz.

1 Beğeni

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Sesi dışarı vermek DFPlayer ve hoparlör kullanmak istersem Buy 0.5W Speaker with cheap price , Buy 8 Ohm 5W Speaker - Affordable Price bunlardan hangisini kullanmamı önerirsiniz.

“DFPLAYER” adlı modülün datasına bakınca 3W güce kadar hoperlöre çıkış yapabildiğini söylüyor fakat yine de araya “PAM8403” bir amfi koyarsanız çok daha düzenli yüksüz bir çalışma elde etmiş olursunuz “PAM8403” amfi modülüne linkini atttığınız hoperlörlerin 2side olur fakat benim tavsiyem bir televizyon tamircisine gidip televizyon hoperlörü almanız televizyon hoperlöründen çok daha net kaliteli ses alırsınız