Bitmiş Uzaktan kumandalı FM Radyo Kodunda bir küçük sorun!

Aşağıda hem Google Drive dokümanı ve hem de indirilebilir dosya olarak linkini verdiğim projem şu anda bir kusuru haricinde mükemmel çalışmakta.

Kusuru ise Kızılötesi (IR) uzaktan kumanda ile kayıtlı kanal yada frekans veyahut SES açıp kapatma yaptığımda komutların “tek adım” ilerleyip durmayarak gidebildiği kadar gitmesi!

SES hariç, uzaktan kumandanın ortadaki yön tuşlarını kullandığım için tek adım ilerletip durdurmak için ortadaki “OK” tuşuna basarak (kayıtlı olmayan herhângi bir tuşa basmak yetiyor!) kullanıyorum.

Bunu nasıl tek adım ilerletip durduracağım hakkında maalesef hiç bir bilgim ve fikrim yok. Yardımcı olabilen çıkarsa memnûn olacağım.

Kod, 20x4 Karakter LCD Ekranın alt iki sütununu kullanıyor. Çünkü üstteki iki sütun ilk projem olan Takvim+Saat+Termometre ( DS3231 Hassas RTC ve 24C32 EEPROM Modülü ile) için ayrılmıştı (maalesef o ikisini de tek kodda birleştiremedim!)

Kod gelişip içine “RSSI (Received Signal Strength Indicator / Alınan sinyal gücü göstergesi)” gibi özellikler eklenince Arduino yetersiz hafıza ve kararsız çalışma ihtimali uyarısı verdiği için kodun daha rahat çalışan “serialsiz” bir versiyonunu da yaptım. Zâten bilgisayar bağlantısız ve uzaktan kumanda ile çalıştırdığım için serial ekranına artık ihtiyacım kalmamıştı.

Verdiğim linkin Google Drive doküman dosyalarında fotoğraf ve Facebook video linkleri de bulunuyor.

RDA5807M_FM_RADYO