Bluetooth Araba Sorunu

Merhabalar. Bluetooth kontrollü arabayi sizin sizin sitenize bakarak yaptım ve herşeyi eksiksiz yaptım. kodları sorunsuz yukledim Bluetooth a sorunsuz bağlanıyorum ama ileri sağa sola vs bastığımda motorlar hiçbir şekilde harekte etmiyor sizce neden olabilir? Bu arada motorlar sağlam

Merhaba,
Araca komut verirken arduinodaki ledlerde bir kıpraşma oluyor mu? İsterseniz serial monitörden telefondan veriler gelip gelmediğinide kontrol edin. :slightly_smiling_face:

Bluetooth bağlandığında tx yanıyor. Ama komut verirken herhangi bir değişiklik olmuyor. Serial portta denedim . Bilgisayar ardinioya bağlı iken Bluetootha bağlandim , serial portu açtım, telefondan uygulamaya girdim sağ sol yukarı aşağı vs komularına tıkladığımda bişey ekran gelmiyor. Yani burda sorun nerede tam olarak sizce. Kaç saat uğraştım olmadı hala aynu

Peki kodu kontrol edermisiniz buraya da atarsanız iyi olur.

kodlar için link bırakıyorum. linke tıkladıkdan sonra açılan sayfada altta kodlar var. O kodların aynısını yaptım. link Arduino ile Bluetooth Kontrollü Araba Yapımı
bu yani alamadığım motorlardan ses bile gelmiyor. Gönderdiğim link de yorumlarda da benim gibi motor sorunuyla karşılasan var ama cevapları verilmemiş.

Telefondan hc05 e bağladım, seri port ekranini açtım ve sağa sola vs konutlarına tıkladım ama gördüğünüz gibu tıkladıkdan sonra yine boş ekran

Ena ve EnB girişlerine kablo taktım kod kismınada onları tanımladım ve hız değeri verdim onlarada , böylece araba hareket etti ama anlamadığım kimse ena ve Enb yi kullanmamiş onların aracı hareket ediyor da benim niye ena ve enb siz hareket etmedi. Bu konuda bilgisi olan var mı?