Bluetooth bağlantısını dahili ekrana vermek/ pid temp. kontroler

Merhabalar. Bir süredir espresso makinesi tasarlıyorum ancak kafama yatmayan bazı durumlar var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. 3d yazıcım var, kasa hakkında fikirlerim şekillendi ancak…

Wifi Hassas Terazi bu linkteki hassas terazinin tasarımcısı açık kodları paylaşmış ancak ben malesef yazılım ve mikro işlemcilere hakim değilim. Bu projedeki bluetooth bağlantısı yerine espresso makinesinin üzerine yerleştirebileceğim bir tabletten ölçüm sonuçlarını almak için ne yapmam gerekir?

Makinenin üzerinde bu linkteki pid temperature controller’dan da koymayı düşünüyorum: pid temp. controller bu sıcaklık kontrol ünitesini standart thermostat yerine koyup sürekli bir sıcaklık standartı yakalamak istiyorum. Bu ünitenin yerleştirmesini anlatan çok fazla kaynak var. Ancak bu sefer de makinenin üzeri çok karışık olacak. Hazır mikro işlemciye girişmişken sıcaklık kontrolünü de mikro işlemci üzerinden sağlayabilir miyim? Tek dokunmatik ekran üzerinden hem hassas terazideki değerlerin zamana bağlı değişim grafiğini öğrenebileceğim hem de sıcaklığı görüp müdahale edebileceğim bir sistem kurmak istiyorum. Ancak ne yazık ki bu konuyla alakalı bilgim az olduğu için nasıl bir araştırma yapmam gerektiğini dahi bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim, hatta proje bittiğinde bol bol espresso da ısmarlarım :slight_smile:

esp32 ve blynk üzerinden bu projeni yapabilirsin esp32 üzerinde dahili bt ve wifi özelliği var dilersen mesafe fark etmeksizin wifi üzerinden sıcaklık değerlerini vs. izleyebilirsin veya bt ile de yapabilirsin bunları esp ailesini ve blynk kullanımını araştırmanı öneriirirm

1 Beğeni