Bluetooth Sorunu?

hc05 bluetoothun arızalı olup olmadığını nasıl anlayabilirim. Bağlantılar, güç ve bluetooth ledlerinde sorun olmadığı halde veri gödermiyor. Şöyle diyeyim iki dakika önce verdiğim komutlarda sorun yoktu aynı komutları tekrar calıştırdım ama bluetooth sanki görev yapmıyor. Tekrar belirtiyorum güç bağlantı ve bluetooth ledleri çok güzel çalışıyor

RX ve TX verilerini ve gömülü yazılımın mantıksal kısmını doğru yazdığınızdan emin misiniz?

Evet tüm hersey doğru. Bluetooth araba yaptım çalıştırdım 15 dakika kadar gayet güzel çalıştı hiçbir sorun yoktu. Sonra tekrar PC ye taktım hız ayari ile koddan oynadım yükledim sadece hız ayarı ile neyse baktim artık ses çıkmıyor. Bu defa değiştirdiğim hız ayarlarıni eski haline getirip yükledim yine çalışmadı. Eğer bağlantılarda ya da kodda hata olsaydı sizcede ilk başta çalışması mantıksız olmaz mı idi? Tabi şuanda Bluetooth da gayet leşleri falan sağlıklı. Ledleri normal çalışıyor diye Bluetooth kesinlikle sağlam diyebilir miyiz.

Pillerinizi kontrol ettiniz mi? Yeterli güç geliyor mu?

Evet yeterli . Tek sıkıntı herşey normal ama bluooth un arizalanip arizalamadigini anlayamıyorum

Kodunuzda bir hata veya modülünüz bozuk olabilir, zaten başka da bir şey olmaz. :upside_down_face:

Araba 15-30 dakika o kodlarla çalıştı, kod hatalı olsaydı sanırım hiçbir şekilde çalışması. Peki teşekkür ederim

Yazılımda bir değişiklik yaptığınızı ve ondan sonra bozulduğunu söylediğiniz için böyle bir şey söyledim. Farklı bir modül denemeye çalışınız.

Ama kodları aynı çalıştığı şekline aldım yine çalışmadı sizce çalışmasi gerekmez mi idi? . Bluetooth modülü sipariş verdim bugün elime ulaşacak onu deneyeyim bakayım. Durumu yine yazarım

Sorun bluooth imiş. Ama yeni gelen bluooth u ardinio ya bağladığımda hiçbir şekilde bluooth ışığı yanmıyor. Eski bluoothu aynı kablolarla ardinio ya bağladığımda aynı sekilde ışık geliyor daha doğrusu güç geliyor ışığı yanıp sönüyor. Yeni bluooth şöyle çalıştı: ardinio bağlantısıni PC ye bağladığımda ise ışık geliyor. Sizce bu neyden kaynaklanıyor? Yeni gelen bluooth bozuk mu :rofl:ama PC ye bağlı iken kendide çakışıyor arabayı da çalıştırıyor :pensive::pensive:sorunlar bitmiyor. Bu konuda fikriniz varmı ya da birilerinin fikri varmı?

Merhaba,
Tahminimce kullandığınız bataryanın akım değeri düşüktür. Kolay gelsin. :smiley:

Normalde ardinio vın girişi ile besliyordum giriş yerini 5v ile besledim yani kabloyu vin yerinden çıkarıp 5v ye bağladım bluooth çalıştı ilginclikler beni buluyor :rofl:

VIN girişine bağlanılmaz o. VIN girişi adı üstünde olduğu gibi oraya 7.5V 12V arası bir gerilim ile arduinoyu çalıştırırız. :upside_down_face:

:rofl::rofl:5v ye taktım şimdilik sorun yok . Teşekkür ederim :rofl:

1 Beğeni