Blynk google assistan problemi

Merhaba arkadaşlar ben esp8266 nodemcu kullanarak ır kumanda yaptım bunu da blynk üzerinden kontrol ediyordum.Ancak ben bunu ıftt üzerinden google assistana bağladığımda push buton kullandığım için(ledlerin sürekli yanmasını istemediğim için switch kullanmıyorum)linkle tetiklediğimde takılı kalıyor buton ben bunu nasıl 1 saniye ır ledler yansın sonra v2 butonu 0 çekilsin şeklinde yapabilirim? Ya Da switch yaparsamda nasıl 1 saniye ledler yansın sonra buton basılı olsada yanmasın şeklinde bir kod yazabilirim?

Tam olarak ne için kullanacaksınız yani amacı nedir projenin?

1 Beğeni

Kumandalı rgb lambam var onu açıp kapamak ve parlaklığını ayarlamak için kullanıyorum şuan zaten ama google assistana entegre etmek istiyorum

Bu kısımda fiziksel butonu ve sanal butonu birleştirmeyi gösteriyor. Bu şekilde
“1 saniye ır ledler yansın sonra v2 butonu 0 çekilsin” kısımını if statelerle yapabilirsiniz.

1 Beğeni

Hüseyin sanki bahsettiğin kısmı yazmayı unuttun. hangi kısımda acaba ben mi göremiyorum. :smiley:

Not: Eğer benim hatamsa bu mesaj kendi kendini imha edecektir.

hangi kısımda yazıyor benim aradığım şeyde o sanal buton kullanıyorum bende.

1 Beğeni

yok bende de gözükmüyor yanlış yazdı galiba :slight_smile:

1 Beğeni

Linki yanlış yere yapıştırmışım :smiley:

Bu kısımdan bakabilirsin: https://community.blynk.cc/t/check-physical-button-state/14458

1 Beğeni

tam anlayamadım ben sadece sanal butolar kullanıyorum

1 Beğeni

Merhaba,
IFTT üzerinden normal bir pini seçebilirsin daha sonra Nodemcu da bunu kodda sorgulatabilirsin. Örneğin IFTT üzerinden 1. butonu 2. pine bağladınız diyelim nodemcu blynk kodlarına şu kodları ekleyebilirsiniz;

int buton;
buton = digitalRead(2); // 2.pin butona bağlı
if (buton == 1) // Eğer buton 1 değeri alıyorsa yani basılıysa
{
digitalWrite(3, HIGH);  // 3.pine bağlı ledi yak
delay(1000);                   // 1 saniye bekle
digitalWrite(3, LOW); // 3.pine bağlı led söndür
}
2 Beğeni