Cr6se baskı kalitesi

dün kargom elime ulaştı hiçbir baskı ayarı yapmadım ve paketle birlikte gelen filamenti kullanıyorum sanırım böyle olması sıkıntı nasıl ayar yapacağımı da bilmiyorum aranızda cr6se kullanan varmı acaba ? şimdiden teşekkür ederim. bu arada 3d yazıcılar için test baskısı basıyorum suanda

Merhabalar,
Öncelikle tabla ayarı yapmanız gerek gördüğüm kadarıyla nozzle(filamentin içinden çıktığı turuncumsu parça) tablaya çok yakın bunu ayarlamanız gerek aşağıdaki linkten nasıl yapacağınıza bakabilirsiniz. :smiley:

merhaba yanıtınız için teşekkür ederiz ama kalibrasyon ayarı için tekerleklerimiz bulunmamakta bu modelde nereden yapıyoruz ki tabla ayarını

cr6se’de otomatik kalibrasyon vardı hatırladığım kadarıyla. X taşıyıcısı kafasını tablanın farklı yerlerine endstop değene kadar bastırıyordu. Yazıcının menüsünde gezinin, auto levelling veya bed levelling şeklinde seçenek olması lazım onu çalıştırın. Eğer yine bu şekilde oluyor ise tablayı çok yakından kalibre ediyordur, z offseti artırmanız lazım

1 Beğeni

Pardon modeli yanlış okumuşum kafam dolu biraz :grinning_face_with_smiling_eyes:

Buradan bakabilirsiniz:

teşekkürlerrrr ayarını yaptım şimdi deniyorum test stlsini başlattım biraz uzun sürecek gibi tekrar cevaplarım

Tamamdır fotoğraf bekliyoruz :grinning_face_with_smiling_eyes:

test baskısını keşke biraz küçültüp başlataydım daha tabanını yapamadı 1 saat oldu bu gidişle bekleyeceğiz şimdi tam olarak iyi bi baskı çıkaramazsa filamentten kaynaklı mı olacak yoksa bu makinenin de içinde ayarları var da onları mı değiştireceğiz sanırım cr6se biraz daha otomatik biz dün oto kalibrasyon ayarını yaptık ama bu kadar kolay olamaz diyip 5 saat uğraşıp kendimiz bozmuşuz ayarını :smiley: