Cr6se baskı sorunu

baskılarım bu şekilde çıkıyor hotendi kontrol ettim tıkanma vs göremedim sebebi ne olabilir sizce baskıyı azar azar atıyor sanki.

Merhabalar,
Isı ayarlarınız nedir? Hangi tür filament ile baskı alıyorsunuz?

Merhabalar. Bu tür baskı sorunları ya yazılımsal ya da mekanik kalibrasyonun tam olmayışından kaynaklanıyor. İlk başta yazılımı güncelleyin daha sonradan ekstruder; x, y, z eksen, nozzlenin bulunduğu sigma profilin paralelliği, tekerlek, filament akışkanlık kalibrasyonlarını yapın ve tekrar baskı almaya çalışın.

merhaba sanırım biraz düzelttim

şuanda sadece iç dolgusu biraz dayanıksız dikkatlice bakarsanız görebilirsiniz elas 3d kullanıyorum sıcaklıgımda 200 de şuanda

merhaba biraz düzelttiğimi düşünüyorum şuanda şu şekilde baskı alabiliyorum

bahsettiğiniz yazılım nereden güncelleniyor pek bi fikrim yok açıkcası nozzleın bulunduğu sigma profil ısıtıcı blok sanırım ? filamentin akışkanlığınıda 200 dereceye alıp ittirdiğim zaman normal gibi atıyor fakat eskiye göre ittirmek biraz daha zor bu şeyleri daha detaylı nasıl kontrol edebileceğimi gösteren video felan varmı cok rastlayamadım ben teşekkür ederim şimdiden.

Biraz daha iyi gözüküyor baskılar şuan gördüğüm geri çekme ayarlarında hala bi kaç sıkıntılar var. Bu ayarları bu oynatma listesindeki videoların bir kaçında anlatılıyor. Ayrıca farklı olarak siz de bu ayarları internette aratarak bir kaç kaynağa daha erişmek mümkün.

teşekkür ederim dostum yarın bi bakayım güncellerimm

dostum geri çekme ayarlarım şu şekilde

geri çekme testinde bi sıkıntı çıkmadı fakat parçanın iç dolgusunu atarken saçaklanma devam ediyor.

İç dolgu kırılıyor ise dolguyu artırmanız gerekmektedir :smiley:

1 Beğeni