Cr6se testi sonucu

merhaba şuanda sizlere cr6senin yanında gelen filamentle herhangi bir özel ayar yapmadan (yapılıyor mu bilmiyorum) çıkarttırdıgım testin fotoğraflarını paylaşıyorum fotoğrafta da görebileceğiniz üzere 80 derece eğime çıktıgında hafif bi zorlandı ki destek olmadıgından benim gözüme iyi geldi ama sizler daha iyi bilirsiniz

1 Beğeni

Oldukça başarılı bir baskı gibi gözüktü bana. 80 derece eğim daha iyi bir baskı soğutma yükseltmesi yapılarak çözülebilir ancak gerek yok, o kadarlık bir açıyı destek ile basmak daha mantıklı. Ayrıca cr6se’nin soğutma sistemi de fena değil.
Bu yazıcılar kendi kutularında gelen filamentlere göre kalibre edildiğinden dolayı başka bir filamente geçtiğiniz zaman küçük sorunlar yaşayabilirsiniz. Fakat endişe etmeyin, birkaç kalibrasyon ile çözülebilecek sorunlar

4 Beğeni

Teşekkür ederim bir iki gune filamentlerim de gelir diye düşünüyorum

2 Beğeni

Bu sonuçları bende ilk defa görüyorum paylaştığın için çok teşekkürler. Yeni filament sonuçlarını da görmeyi çok isterim. :+1:

Yeni filament aldım ama baskı alamıyorum ABS filament bu seferki tablaya yapismiyor ikinci üçüncü katı atarken tabladan ayrılıyor baskı

nozzle sıcaklık değeri 230-250 arası tabla da 80 -120 nozzle ı 250 tablayıda 100 deyken bu şekilde

Merhaba,
Nozzle sıcaklığını 210, tabla sıcaklığını ise 50-60 derece ayarına getirin. İlk baskı dolgusu oranınıda %100-150 civarında getirip o şekilde baskı almayı dener misiniz :smiley: ?

1 Beğeni

Merhaba,
Tabla ayarını düzgün yaptığınıza emin olun ve Nozzle ı 250C Tablayı ise 60 derece yapar mısın?

1 Beğeni

ilk baskı dolgusu oranı nedir nerden ayarlanıyor bilmiyorum gösterebilirseniz denerim tabiki

tabla ayarında bir sıkıntı yoktur diye düşünüyorum dün pla bir filament baskısı alırken sorun yoktu dediğiniz gibi denedim sonuç hüsran :frowning:

En alttaki ayar sizde %100 dür onu %120 ye çekerseniz daha iyi olur. Zaten electro nun bahsettiği ayar da bu.

Oradaki dişli butonundan görünmeyen ayarları açabilirsin :smiley:

açıkçası absyide yanlışlıkla aldım şimdi firmayla konuştum bana yardımcı olabileceklerini söylediler iade edicem kokusunu vs de hiç sevmedim aşırı rahatsız ediyor ama yardımınız ve ilginiz için teşekkür ederim