Creality cr6 se anakart sorunu hakkında bilgilendirme

creality cr6 se özellik ve fiyat bakımından kriterlerime en uygun yazıcı ama almadan önce araştırma yapayım dedim ve birçok kaynakta anakart yanma probleminden bahsetmişler.bu konu hakkında bilgisi olan biri varmı(crealitynin geri donüş yaptığı bir mağdura attığı mesajda fabrikada çıkan ürünlerin bin cihazdan 15i bu sorunu bulunuyor yazdırırken cihazı yalnız bırakmayınız gibi saçma bir şey yazmış).bu cihaz güvenilir mi yoksa bazı özelliklerinden feragat edip ender3 v2 mi almalıyım?

Merhabalar,
Hatırladığım kadarıyla Creality bu sorunun çözüldüğünü bildirmişti, anakartlar değiştirilmişti. Ayrıca facebook, telegram ve discord gruplarından takip ettiğim kadarıyla da Türkiye’de ki cr6se kulllanıcılarında şuana kadar hiç bu durumla karşılaşılmadı.
Ancak bir süredir bu olayı takip etmiyorum, yani kendi araştırmanızı yapmanızda da fayda var.

Aslında Creality’nin bu olay üzerindeki çözüm süreci oldukça başarılıydı. Bir başka 3d yazıcı üreticisi Anet, bir sürü modelinde yangın riski oluşturan kronik sorunlar olmasına rağmen hiç açıklamada bulunmadı. Creality yine açıklama filan yaptı en azından.

Cihazı yanlız bırakmayın olayı aslında her koşul altında geçerli. Hangi yazıcıyı kullanırsanız kullanın yangın riski her zaman var. Bundan dolayı bu cihazların aslında operatör kontrolünde çalıştırılması lazım. Operatör kontrolü olmasa bile bir yangın kontrol sistemi olmalı veya aynı odada bulunmalısınız ki herhangi bir kokuyu vb. hissettiğinizde derhal müdahale edebilin.

Sizin durumunuzda olsayım ben cr6se alırdım yine de. Sadece satın aldığım satıcının güvenilir olduğundan ve en yeni sürümü sattığından emin olmaya çalışırdım. Tabi yine de karar sizin. Genelde cr6se öneriliyor fakat youtube’da cr6se almak yerine ender 3 v2 alın diyen de çok kişi var

Merhabalar,
aslında çoğu yazıcıda anakartın ısınma veya patlama problemi var fakat pek karşılaşılan bir durum değil çünkü anakartlar belli bir sıcaklığa geldiğinde hata veriyor ve yazıcıyı kapatmanızı söylüyor fakat yine de cr6-se özellikleri ve fiyatı bakımından şu an en iyi yazıcılardan şiddetle tavsiye ederim :smiley: