Creality Ender 3 V2 Tablanın arkadaki motora çarpma sorunu

Merhabalar yeni aldığım Creality Ender 3 V2 3D yazıcısında bir sorun ile karşılaşıyorum ve sorununun çözümünü hiç bir yerde bulamıyorum.
Robotistan’ın tabla kalibrasyonu videosundaki gibi tablamı en aşağıya alıyorum ve Auto Home seçeneğine tıklıyorum fakat tablam geriye doğru hamle yaparken arkadaki elektrik motoruna çarpıyor ve elektrik motoru dönemediği için bağırmaya başlıyor. Sizce üretim hatası mı yoksa nerede hata yapıyorum?

1 Beğeni

Merhaba. Bugün kurduğum yazıcımızda aynı sorunu yaşıyorum ve çözemedim. Soruna çözüm bulabildiniz mi?

Merhaba ayni sorunu bugun dende yasadim. Tabla ayar yaylari cok kalitesiz ve kisa. Tablaya bakarken ki pozisyonda sag tarafta z eksen motoru olmadigi icin daha dusuk oluyor. Yaylarda kalitesiz oldugu icin ayar dugmelerini en assagi cekince carpiyor. Ben yaylari degistirmeyi dusunuyorum. Yay mi? Silikon mu? Deneme yanilma ile bakacagiz. soldaki swich i yukari kaldirsak bile yaylarin boyu yetmiyor sikintili bir sorun bence…

Bendeki sorun swichi yukarı kaldırmakla çözüldü. Tavla yayları bu haliyle ayar için yeterli oldu.

1 Beğeni

Merhaba. Muhtemelen sorun y end stop switchinde. Switch’i kontrol edin.

1 Beğeni