Domuz savar korkuluk

,bahçemize ekili tarım ürünleri yabani domuz sürülerince gelip talan ediliyor bunu engellemek için cansız bir manken satın aldık buna kullanacağımız teknik malzemeler neler olmalı…Ne lazım olur bize bunun hakkında bilgi verebilir misiniz… güneş enerjisi ile çalışmasını istiyoruz çok büyük olmamakla beraber kapasitesi de ihtiyacımızı karşılamalı Güneş enerjisi paneli onu destekleyen lion pil ya da küçük bir akü mü olur uzun ömürlü olan … panel ve pil arası bağlantısını yapacak teknik malzeme… ayrıca sensör harekete duyarlı yabani hayvanlar geldiğinde çalışacak bir sensör ama bostandaki Mısır püskülünün sallanması ile ya da ot sallanması ile basit bir şeyle harekete geçmemeli yani hayvanın algılanması ile devreye girmeli , yine 5_6 metre en az mesafeden algılayabilen bir sensör olmalı çalıştığında mankenin gövdesi ve kollarına döşeli led ışıklar devreye girmeli ayrıca bir de alarm çalmalı Bu ikisinin bir arada olacağı bize ne tür malzemeler gerekir…
İlginize şimdiden teşekkürler…

Merhaba,
Dediğiniz gibi her şeyi algılamayan bir sensör bilmiyorum. Zamanında geniş menzilli, kızılötesiyle çalışan bir kaç sensör görmüştüm ancak şuan ne internette bulabildim ne de fiyatının uygun olacağını zannediyorum. Onun için bence en iyisi kurmalı tip, 1dakkada bir çalış gibi bir düzenek hazırlanmalı. Bu düzeneğin(arduino ile kolayca yapılabilir) tetiklenmesi sonucu bir hapörlerden yüksek bir ses veya titreşim motorunu tetikleyebilir böylece hayvan kaçar. Sizin fikriniz nedir? :slightly_smiling_face: