Drone motoruna bağlı olan dişliler

Drone Motora bağlı olan dişliler eridi ve ben nereden temin ediceğimi bilmiyorum
yardım edermisiniz.

Merhaba İlker ,

Bu arada kullandığın drone markası nedir ?

Kullanmış olduğun drone’un bir yetkili servisi var ise orada mutlaka bir yedek parça kısmı olucaktır oradan temin edebilirsiniz.

Fakat Garanti vb bitmiş durumda ise ve kendimiz bir onarım yapmayı düşünüyorsak ki bu çok güzel olur :slight_smile:

Nylon Bir filament’ten yine kendimiz bu dişliyi bir çizim programında çizerek bir 3b yazıcı tarafından rahatlıkla üretilebilinir :slight_smile:

Fakat mutlaka piyasada dişlisi bulunabilir diye düşünüyorum drone’lara özel onarım yapan firmalarda mutlaka mevcut olucaktır.

İyi Çalışmalar

Corby Drones Zoom Voyager CX014

Ürün’ün Servisi var ama bana kargo ile onların tarfına geri göndermem istendi va bana herhangibi bir tamir fi,yatı söylemedi. Bende internete araştırdım ama bulamadım son çare olarak sizin sayfanızdan yardım istemekteyim.

BU YAZI YETKİLİ SERVİİSTEN – Ürün servise gelmeden , somut olarak görmeden , herhangi bir arıza tespiti sağlamadan fiyat bilgisi paylaşamamaktayız.

İnternetten araştırıp yaşadığınız yerdeki bir drone servisine götürdüğünüzde size çözüm bulucaktır.

Merhabalar ,

Aslında teknik servisine gönderseniz hızlı bir onarım sağlıyacaklardır.

Zaten sizden ürünü istemişler galiba göndermek hızlı bir çözüm olucaktır :slight_smile:

bu drone’un motor dişli 'si her eridiğinde servsiemi göndericem.

bana tamir’prasının fiyat’ını söyleyemiyen servise göndericemğime parçasını temin ederim daha iyi.

yani özeltle parçası robotistan.com varsa veya yapabiliyorsa. alırım

İlker Selam!

Benim fikrim eğer özellikle bu parça aşınmaya çok müsaitse mantıklı.

Eğer 3 Printer’ın var ise, birazcık dişli ve dizayn bilgisi ile çok rahat 10-20 adet bu parçadan basit kendi yedek parça stoğunu üretebilirsin.

Ha hiç birini bilmiyorum diyorsan. Freelance sitelerinden birine bu parçayı çizdirip ardından, 3d farm hizmeti veren bir yerde uygun bir fiyata 10-20 tane ürettirebilirsin.

Biraz uğraştırıcı olacak olsa da. Amaç makerlıksa. Hem güzel bir macera olur, hemde parça üretim sürecini detaylı deneyimlemiş olursun. :slight_smile:

Münkünse Link Atabilirmsin.

Ben freelance işler için www.bionluk.com kullanıyorum. Çoğunlukla memnun kaldım.

3d Farm hizmetini ise hiç kullanmadım ama kısa bir google araması ile 3detay.com a denk geldim. Buna benzer örneklere google’dan göz atılabilir belki.

zahmet olmasa bulabilirmisin önerdiğin stelerden drone parçasını üreten birini

Üzgünüm bu konuda yalnızca yol gösterebilirim. Daha detaylı bilgim yok. Belki başka arkadaşlar yardımcı olabilir. :slight_smile: