Ender 3 Pro Extruder kablosu

Merhaba arkadaşlar filamentin ittirmediğini fark ettim sorun motordan kaynaklandığını keşfettim daha sonra x motorun kablosunu extruder motoruna taktığımda çok iyi çalıştı yani sorun direk extruder step motor kablosundaydı internette bakındım bulamadım yardımcı olabilirmisiniz nerden temin ederim step motor extruder için kablo ?

Merhabalar. Normal bir kablo olduğundan dolayı çok damar kablo kullanarak gerekli bağlantıları siz de yapabilirsiniz. Eğer hazır almak istiyorsanız internete step motor bağlantı kablosu yazarak çeşitli ürünlere ulaşabilirsiniz. :slightly_smiling_face:

Yeni kablo aldım fakat hala aynı , motor çok az dönüyor fakat x in kablosunu takıp xi hareket ettir dediğimde aynı motor normal eskisi gibi dönüyor anlayamadım internette aynı sorunu bulmaya çalışacağım

Sanırsam x motoruna bağlı motor sürücüsünü çalıştırıyorsunuz. Sorun motor sürücüsünde de olabilir o zaman.

Extruder sürücüsü yandı muhtemelen yeni anakart alacağım fakat piyasadaki anakartların bir farkı varmı sessiz olması dışında crealitynin ve ya BIGTREETECH SKR- Mini bunu görüyorum hangisini önerirsiniz ?

Enderin orijinal anakartını tavsiye edebilirim çünkü direk tak çıkar şekilde makinenize tam uyumlu olacaktır. Sesli veya sessiz olarak bunları alabilirsiniz. Ya da geliştirmeye açık olan MKS Robin Nano kartını da alabilirsiniz.