Ender 3 pro hot end fanı önerir misiniz?

Yazıcı çalışırken spatulayla fana dokunmam sonucu fan direk durdu ve çalışmıyor bir parçası da kırıldı. Acaba ender 3 pro için sadece sök tak yaparak takabileceğim bir fan öneriniz var mı? Sessiz ve daha iyi bir fan takmak istiyorum bari kırılmışken aynı fanı takmıyım :smile:

Hocam bildiğim kadarıyla hotend fanı için uygun fiyatlı bir fan alternatifi yok. Sessiz fan olarak ender 3 yazıcılarda Noctua nf-a4x20-flx kullanılıyor ancak bunun fiyatı da pek ucuz değil ve araya bir voltaj düşürücü gerektirdiğinden dolayı sök tak yaparak değiştirmek mümkün değil.
Forumdaki arkadaşlarında farklı bir sessiz fan tavsiyesi yoksa aynı fanı alıp tekrar takın bence.

1 Beğeni

Hangi fanı acaba ön taraftaki mi yoksa sağdaki mi ?

Hotent fanı ya ön taraftaki. Sağdaki fan flamenti soğutmak için sanırım. Onda sıkıntı yok.

Sanırım öyle görünüyor. Aynı fanı alıp takıcam. Dediğiniz fanı görmüştüm de direnç falan atılıyor bilmemne evde havya olmadığından o işlere giremiyorum. Aynı fandan alıp kablolarını elimle birleştirsem bile olur. Teşekkür ederim.

1 Beğeni

merhaba aynı sorunu ben de yaşadım. Ancak kırılan parçayı fanın içinden çıkardıktan sonra tekrar çalıştı. Ayrıca parçayı yerine de yapıştırdım., az miktar yapıştırıcı ile sağa sola bulaştırmadan . Dikkatli olmak lazım. Şu an çalışıyor. sorun yok