Ender 3 Pro PrusaSlicer Sorunsalı

İyi akşamlar herkese
Ender 3 pro yazıcıma manyetik tablanın performans ve stabilite sorunları nedenilye sonunda cam kestirerek cam tablaya geçtim.
İlk baskılarda sorun yaşamazken bugun bastıgım bütün modellerde sorun yaşadım.
Sorunum söyleki; Cura ile dilimlediğimde sorun yok fakat Prusa ile dilimlersem nozul seviyesi kayıp kayıp cama temas ederek modeli cama çiziyor. Çam çizik içinde kaldı.
Aynı modeli tekrar Cura ile dilimlersem sorun cıkmıyor.
Tekrar tekrar tabla ayarı yaptım (a4 kagıt kullanarak) Prusa ile dilimlediğimde aynı sorunu yaşıyorum.
İzlediğim zaman Z axis için inişte stopera dayanarak başladığını gördüm. Stoper’ı 3mm kadar yukarı taşıdım, tekrar tabla ayarı yaptım yine aynı sorun oldu. Cura ile yine sorun yok.
Prusaslicerda printer olarak Ender 3 secili
Başlangıç G kodunu değiştirsem sorun çözülebilir belki fakat değiştirmekten başka cözüm var mı?
Cama gectikten sonra (cam 4mm) modellerin güzelleşmesi için başka önerebileceğiniz yükseltme, ayar yada öneriniz varsa onlarıda deniyeyim
Teşekkürler
Anakart değiştirildi v4.2.7 , firmware güncellendi

Merhabalar foruma hoşgeldiniz. Muhtemelen prusa slicer de ilk katmanı yaparken yapışmanın fazla olmasını amaçlayıp gcode de tabla ile nozzle arasındaki mesafeyi azaltan bir kod vardır veya dilimleyici üzeinde öyle bir ayar vardır. Cura daki gcode’yi prusa slicerdeki ile değiştirin olmazsa prusa slicer ayarlarını azıcık kurcalayın dediğim ayar olması gerekiyor.