Ender 3 V2 Bltouch Takılı kalıyor

Merbaha ender3 v2 4.2.2.2 ana kartlı yazıcıma crealitynin orjinal bltouch sensörünü taktım fakat bazen baskı öncesi ikinci yada üçüncü sırada sensörün ucu ikinci kontrolünde içeri çekemiyor ve dışarıda kalıp ucunu yamultuyor. Bu sorunu neden yapar bir çözümü var mı?

Merhabalar,
Dışarıdan gözüken herhangi bir sıkışma vb. varmı? Ayrıca yazılımı bir daha atabilirmisiniz?

Herhangi bir sıkışma vs yok yazılımı birden fazla kez tekrar yükledim. Ara sıra yine yapıyor baskıdan önce yaparsa başında bekliyorum baskıyı iptal edip tekrar başlatıyorum. Bence yazılımın kendisi sorunlu

Yazılımın ismini değiştirip yüklüyorsunuz değil mi? Bahsettiğiniz konu benim ilk yükleme de başıma geldi. İkinci kere yüklediğimde sorunum çözüldü. Ancak yazılımı yüklerken isminin farklı olması lazım aksi takdirde makine algılamıyor… Manuel değiştirirsiniz dosya ismini aklınızda olsun…

Yazılım benim sd kartta duruyor eğer yazılımı sd kartta tutmazsam kart takılıyken açarsam yada elektrik kesilirse gcodeu boot etmeye çalışıyor ve siyah ekranda kalıyor.

İsmi değiştirip denerim

Merhaba orjinal aldığınız bltouch linkini atarmısınız internette bir sürü çeşit görüyorum hangisi v2 için uyumlu anlayamadım. Birde aliexpress tr 120 TL ye olan iş görmez mi

Merhabalar,
İş görmezden ziyade sıkıntılı ürünler olabiliyor genelde çakma ürünler vb. gönderiyorlar.

Bu arada eğer daha önce takılıp pin’i yamulttuysanız takılı kalabiliyor. Orijinal pin’leri tedarik etmek biraz dert olsa da, değiştirmenizi tavsiye ederim. En kötü ihtimal elinizdekini düzeltip olmadı minik bir zımpara yapın… Bu kadar “dandik” bir şeyin bu kadar az bulunması da ayri bir gariplik aslında… EZABL almadığım için bazen pişmanlık duymuyor değilim…

1 Beğeni

Evet o pinlerden bulamadım ne yazık ki

EZABL uyumlu mu bizim yazıcılara

Uyumlu. Firmwire olarak TH3D vesaire kullanmak gerekiyor

kesme biçme oluyor mu yoksa bl gibi direk soketi taksak çalışır mı

Satin alip kullandigim bir urun degil açıkçası. Yanlış yonlendirmeyeyim.

İlk zamanlar BL Touch ile sorun yasarken alayim diye dusundum ama sonra vazgectim. Farkli yazilimlar hatta marlin uzerinde modifikasyon yaparak istedigim kivama getirdim BL Touch olayini. Bundan sonra o cenahta herhangi bir masraf yapacağımı zannetmiyorum

Benim yazılım tarafı 0 olunca açıkcası çok sıkıntı çekiyorum. Tak çalıştır tarzı ürünler işime geliyor o yüzden

Siz pin bulabildiniz mi?

Ben yedek almiştim BL Touch alirken. Elimde mevcut kendime yetecek kadar