Ender 3 v2 BMG Extruder

Merhabalar, ben ender 3 v2 kullanıcısıyım, klon bmg extruder aldım ve montajını yaptım ama kalibrasyon ayarını yaparken 415 e almak için ayarlara girdiğimde maksimum 186 ya çıkartabiliyorum daha fazla çıkmıyor. İntarnetten video izledim ama yapamadım. Bu konu hakkında yarım edebilir misiniz ?

Merhaba. Ender 3 v2 kullanmıyorum ancak benim makinede SD kart da cfg dosyası var orda değişiklikler yapabiliyorum. Sizin makinenizde de belki o tür şeyler vardır. Ayrıca step motorun yönünü de değiştirmeniz gerekebilir. BMG ektruder de dişli sistemi olduğu için haliyle dönüş yönüde değişecektir.

Dönüş yönünü kontrol ettim doğru ilerliyor ancak çok yavaş cfg dosyası da görmedim müsait olunca size sd kartın içinde olanları atarım. Ama bu konuyu daha çözemedim tam olarak.

1 Beğeni

Hocam 415e cikarabildin mi? Marlini kurdum ama steps ayarlari nerden arttiriliyor bulamadim…

merhaba
pronterface yazılımı ile bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
pronterface programını indirip kuruyoruz daha sonra yazıcımızı kablo ile bilgisayarımıza bağlıyoruz . sağ tarafta bulunan command kısmından M92 E415 yazıp send diyoruz daha sonra M500 yazıp send diyoruz ve işlem bitmiş oluyor.