Ender 3 v2 Yamuk baskı sorunu

Selamlar dostlar,
Ender 3v2 yazıcıya sahibim.Önce dandik bir filamentim vardı.Yapışmama sorunu vb vardı.Kaliteli filament aldım esun marka.Hangi ısı değerinde güzel baskı alıyor diye ısı kulesi baskısını aldım.Sıkıntı çıkmadan bastı.Ardından silindir bir parça denedim ve birde orta halli yuvarlak bir parça bunlarda sorun çıktı.Yapışmama gibi bir sorun yok fakat yuvarlak parçayı köşeli yapıyor.Yuvarlak yapamıyor.Dediğim gibi yapışmama sorunu yok yani yapışmadığı için yamuk olmuyor.Baskıyı direkt yamuk çiziyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

1 Beğeni

Selamlar,
Hatalı baskının resimlerini atabilmeniz mümkün mü acaba? Dairesel baskılarda bu tarz sorunlar yaşanabiliyor. Sebebi çoğunlukla eksen kalibrasyonlarından kaynaklı oluyor. Örnek resim atabilirseniz daha iyi olur

1 Beğeni

evet hocam eksende bir sıkıntı var kare bişey yaptım değişik hareketler yaptı.Olması gereken ile olan resimde

Merhabalar,
Aşağıya bırakacağım küpü bir basıp yazıcının hangi ekseninde nasıl bir sorun olduğunu anlayabiliriz. Bu bir kalibrasyon kübüdür ortalama 30dk’da basılabilir fazla uzun sürmez yani :smiley:

1 Beğeni

images
merhabalar aynı problem bende de vardı kırmızı daire içine aldığım yeri sık.orası gevşek olunca yapıyor o problemi.

1 Beğeni

Merhabalar, kayış gerginliklerini kontrol ediniz. Vref ayarlarını ve motor mm/s step ayarını yapınız.

1 Beğeni