ESP-01 (8266) Serial monittorde yazı gösteremiyorum

Merhaba Arduino uno ile ESP82266 yı programlıyorum. Şimdilik basit bir blink kodu attım. Sonra esp yi programlama modunda çalışma moduna alıyorum led istediğin gibi 1sn de bir yanıp sönüyor ancak Serial.println ile yazdırdığım şeyi serial monitor ekranında göremiyorum. Serial.begin 115200 ve 9600 için de denedim ikisi de işe yaramıyor. Bilmediğim yanlış yaptığım bir konu olabilir mi ?

Kod:

void setup() {
  // initialize digital pin LED_BUILTIN as an output.
 Serial.begin(115200);
  pinMode(LED_BUILTIN, OUTPUT);
}

// the loop function runs over and over again forever
void loop() {
    Serial.println("aaaaa");
  digitalWrite(LED_BUILTIN, HIGH);   // turn the LED on (HIGH is the voltage level)
  delay(500);                       // wait for a second
  digitalWrite(LED_BUILTIN, LOW);    // turn the LED off by making the voltage LOW
  delay(500);                       // wait for a second

}

Merhaba serial monitören NL ve CR ile Birlikte seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. İyi günler. :slightly_smiling_face:

Merhaba o şekilde yapıyoruz zaten. Denemediğim şey kalmadı. Bu şekilde gözlerim görmeden araba sürmek gibi. Wifi ile bişeyler yapınca görmek istiyorum. Başka bir IDE var mı acaba IDE den kaynaklı olabilir mi ?

IDE den kaynaklı olacağını zannetmiyorum espnin rx ve tx ini bir unoya bağlayıp unodan veriyi okumaya çalışsanız?

Unoya bağlı zaten. Serial Monitor ü o şekilde açıyorum. By yöntem hatalı mı ? Yani : Board olarak ESP8266 seçili o şekilde ESPçalışma modunda iken linkin yanıp söndüğünü görüyorum ve serial monitor ü açıyorum. Hiç hareket yok . Prgram yükleme ve çalıştırmayı aşağıdaki linketeki yazıya göre yaptım. Orada serialbegin i 9600 yapmış diye önce öyle denedim olmayın 115200 de denedim. Kfayı sıyırmak üzereyim :smiley:

Ben ESP8266 ların genel bir sorunu olan güç sorunundan şüpheleniyorum. Vcc ve GND arası 1uF değerinde bir kondansatör bazen işlevli oluyor ama yine çalışmazsa aşağıdaki ürün gibi bir şey almanızı öneririm. :slightly_smiling_face:

O stokta yok ama onun yerine voltaj regulatörü alsam da olur herhalde ?

Evet dediğiniz ürün de kullanlabilir. Benim atığım linkte uart modülü de var yani programlamak için arduinoya gerek yoktu ama maalesef stokta yokmuş dediğiniz ürünü de kullanabilirsiniz evet. İyi günler. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

esp01in ch_en pinini boş mu bırakıyorsunuz eğer boşta kalırsa esp chip aktif olmuyor olabilir