Esp32-Cam Proje

Merhabalar

Aslında yazmamın sebebi başlıktan gördüğünüz gibi proje.

Esp32 cam modülünü aldık ama bazı sıkıntılar yaşıyorum ,

Esp 32 cam modülüne programı atılıyor fakat atma işleminde Connecting dedikten sonra bir takım uyarılar alıyorum . (Zaman aşımına uğradı , Taslak yüklenirken hata oluştu,esp32 wower modül yada dev modüle ulaşılamadı yada wower modül veya dev modüle derleme yapılamadı…)gibi uyarılar almaktayım modül bozuk mu anlamadım bozuk olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Bir de usb ttl dönüştürücünün üstünde kırmızı ışık yanıyor ilk taktığımda yeşil yanıyor ama yandığı gibi kapanıyor yeşil ışık .esp videolarınızı izledim fakat usb ttl üzerinde yanan bir ışık ta göremedim (videonuzda) ben usb ttle elektirik verdiğimde kırmızı hiç sönmüyor elektriği iptal edince de sönüyor o kırmızı ışığın nedeni nedir?

Sorularıma cevap verirseniz sevinirim

(Malzemeler Hepsiburada.com adresinden aldım.)
[email protected]

Merhaba,
IDE de doğru kartı ve portu seçtiğinizden emin olun. Ellinizde arduino varsa arduinodan kod atmayı deneyin belki ttl dönüştürücü bozuktur. :slightly_smiling_face:

Merhaba ben arduinoyu da denedim

Eğer okuduysanız arduino ıde ile yüklediğimde bir sürü hata geliyor connection dedikten sonra bozuk olup olmadığına nasıl alayabilirim (ESP 32’NİN)?

Arduino IDE den bahsetmiyorum arduinonun kendisinden kod atmaktan bahsediyorum. TTL modülü değilde arduinodan yüklemeyi dener misin? Bir de hangi kaynaktan kodları aldın link atabilir misin? :slightly_smiling_face:

Onu anladım arduino uno da kullandım ve robotistanın sitesinden aldım

Ben esp32 nenim nodemcu demedim esp32 biliyorsundur kameralı

Farklı bir sorunu daha söylemek isterim kütüphane… yüklüyorum fakat örnekler kısmında esp32 çıkmıyor

O zaman büyük ihtimal kütüphaneyi doğru şekilde yükleyememisinizdir.
Dosya/tercihlere tıklayın.

İşaretlediğim yere şunu yapıştırıp tamama basın.
https://dl.espressif.com/dl/package_esp32_index.json

Daha sonra Araçlar/Kart/Kart Yöneticisi… ne tıklayın

Çıkan sekmeye ESP32 yazıp kurun.

İşlem tamam artık büyük ihtimalle derleme hataları gidicektir. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face:

ben aynısını yaptım espnin bozuk olup olmadığını nasıl anlayabilirim bana onu söyleyin

Bu hatalarla esp nin bozuk olduğunu düşünmüyorum büyük ihtimalle usb ttl dönüştürücüden kaynaklı bir problem olabilir. Onun için dönüştürücü yerine arduino ile programlamayı deneyebilirsiniz bu videodaki gibi :

Kardeşim okumuyon mu yazdıklarımızı

izledim ya izledğim esp bozuk galiba sadece bozuk olop olmaduğını nasıl anlarım deseniz yeter

Soru sormadan önce lütfen burayı okuyun:
https://forum.robotistan.com/faq

Kütüphane kısmında esp32 diye bir şey çıkmıyor ise ya kütüphaneyi doğru yüklemediniz ya da kütüphaneyi yükledikten sonra arduino ide’yi kapa-aç yapmadınız.

Esp32’nin örnekler kısmında gözükmemesi esp’nin bozuk olduğu anlamına gelmez. Yine’de esp bozuk mu değil mi anlamak istiyorum diyorsanız yine arduino ide üzerinden kod yüklemeniz lazım. Yani her türlü kütüphane yükleme işlemini düzgün yapmanız gerekli.

Sorunuzda söylediğiniz Connecting yazısından sonra çıkan uyarıları tamamen yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz. Bir hatanın sebebinin birden fazla kaynağı olabiliyor

1 Beğeni