Esp32cam voltaj verilmesine rağmen çalışmıyor!

1Z3X9F976800026803 nolu siparişim perşembe günü bana ulaştı. esp32cam ve ıot tabanlı güvenlik kamerası yapmak için birkaç parça sipariş vermiştim. o gün akşam youtube daki videodaki bütün adımları uyguladım . fakat esp32 çalışmıyor. 5v da ışık yanmıyor. 3.3v a takıyorum ışık var ama veri yüklenmiyor. çünkü 5v da veri yüklenebiliyor. uygun fiyatlı bir parça değil maalesef çalışmadı :frowning:

Merhaba,
Program yüklemek için hangi modülü kullanıyorsunuz? :slightly_smiling_face:
Eğer her şeyi düzgün yaptığınıza eminseniz ve uart modülüde sağlamsa iade sürecini başlatabilirsiniz seve seve iade alıcaklardır :slightly_smiling_face:

FTDI
bu modulu kullandım. zaten https://youtu.be/lBssKueQQzM bu videodaki bütün malzemeleri aynen kullandım. FTDI çalışmadı diye başka bir FTDI ile denedim. ama sonuç aynı :frowning:
Teşekkür ederim :slight_smile:
sadece esp32 yi iade edebilirim değil mi ?

Galiba datasheeden baktığıma göre yanlış değilsem o led veri akışını gösteren leddir. 5v de kod atmayı deneyin. Eğer her şey olması gerektiği gibi ise ancak kart yineden çalışmıyorsa sadece ESP32’yi iade edebilirsiniz. Yani tüm paketi iade etmeye gerek yok. İade butonuna bastığınızda ESP32’yi seçeceksiniz. :slightly_smiling_face:

5 v da maalesef ışık yanmıyor. Ben ESP de sorun yoktur diye diğer elemanları tekrar yeniledim ve yine çalışmadı . Basit bir devre kurup çalıştırmaya çalıştım yine olmadı. ESP de sorun var :frowning:
Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Hep alışveriş yaptığım sitesiniz. Bu sorun bunu değiştirmeyecek :slight_smile: iyi günler :slight_smile:

2 Beğeni

Maalesef nadir de olsa ürünler bozuk olabiliyor sonuçta bir firmadan alınan ürün her ne kadar sağlam diye getirtiliyorsada bozuk çıkabiliyor. Tabi bozuk çıkması bir sorun teşkil etmiyor müşteri memnuniyeti için robotistanın ilgili kişileri hemen yenisiyle değiştiriyor. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Herşey için teşekkürler :pray:
Müşteri memnuniyetine bu kadar önem veren robotistana çok teşekkürler :pray:

2 Beğeni