Esp8266 01 Blynk Sorunu

Merhaba , neopixel ile olan videonuzu izledim , esp bağlantılarını doğru yapıp kodu attım ve sistem çalışıyor gözüküyor blynk uygulamasına da bağlandı ardunio ya bağlı program atarken esp fakat daha sonrasında ardunio yerine harici bir güç bağlantısıyla ledlere bağladığımda mavi ışık yanıyor ledin 1 tanesi yanıyor fakat bu sefer blynk e bağlamıyor ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz ?

Merhaba. Büyük ihtimal firmware güncellemeyi unutmuşsunuzdur veya becerememişsinizdir en yeni güncelemeyi indirip karta atmayı deneyin.

1 Beğeni

Merhaba firmware güncellemesi yapmadım doğrudur , sorunum bu yüzden midir ?

Evet sorununuz bu yüzden olabilir bir de yeterli akımın ve voltajın gittiğine emin olun.

Şimdiden Başarılar.

1 Beğeni

Firmware update sonrası sorun olmayacaktır. :slight_smile:

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim güncelleyip deneyeceğim , geri dönüş sağlarım.

1 Beğeni

Leaving…
Hard resetting via RTS pin… böyle bir yazı verdi

Arkadaşlar bu sorunu ben de yaşıyorum. Herşey bağlıyken enerji verince esp01 wifi bağlantısı yapmıyor ve ledler beyaz yanıyor. Ancak ledlerin bağlantısını kesince hemen bağlanıyor ve ledleri sonradan bağlayınca sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bunu yabancı forumlarda da araştırdım ancak çözüm bulamadım. Onlar GPIO2 pinine bişey bağlı olunca esp nin normal çalışma moduna geçmesini engellediğini söylüyolar bu pinin yükseğe çekilmesi gerektiğini anlatmışlar ama nasıl yapılacağını anlamadım. Yabancı forumlarda bununla ilgili çok başlık var GPIO2 pinine bişey bağlıyken esp01 başlamıyor.

Arkadaşlar problemimi şöyle geçici olarak çözdüm. Öncelikle belirteyim benim esp kartım esp-01s. Ledleri GPIO2 pinine değil de GPIO0 pinine bağladım sorunsuz çalışıyor. Tek garip olan durum şu. Normalde GPIO2 pinine bağlıyken wifiye bağlanınca mavi led yanıyordu parlak bir şekilde. GPIO0 pinini kullandığımda wifiye bağlanınca o bağlantı ledi çok sönük bir şekilde yanıyor. Mesele bu problemi çözmek değil aslında ben mantığını anlamak istiyorum. GPIO2 pinini çıkış olarak kullanabilmek için ne yapmamız lazım? Kullanım klavuzunda şöyle bir cümle yazmışlar: GPIO2 can’t be low at boot, so you can’t connect a switch to it. Pinin düşükte veya yüksekte olması ne anlam ifade ediyor anlayamadım.

Merhabalar,
Bahsettiğiniz yerdeki mantık şu şekilde GPIO 2 pini kod yüklerken logic 0 olamıyor bunun için led komple yanmasa bile hafif yanıyor.

Pinlere çıplak elle dokununca bazen sönüyor o bazen yanıyor o çok önemli değil de ben asıl problemin mantığını çözemedim. Çoğu yabancı forumlarda GPIO0 pinini çıkış olarak kullanmayın boot problemi olur yazmışlar ama bende tam tersi oluyor GPIO2 yi kullanınca kart başlamıyor ve bu sorunu yaşayan 10 larca kişi gördüm ancak net bir çözüm bulamadım. Kimilerinde sorun oluyo bu pin kimilerinde olmuyor ilginç gerçekten.