ESP8266 çalışmamakta

karta at komutlarıyla ulaşamıyorum

csum 0xba Fatal exception 0(KllegalInstructionCause): epc1=0x402102df, epc2=0x00000000, epc3=0x00000000, excvaddr=0x00000002, depc=0x00000000

şöyle bir hata alıyorum

Merhaba. Klasik ESP8266’nın besleme problemi olduğunu düşünüyorum. Artı ve Eksi uçlarına 10uF değerinde kondansatör bağlayın. Hangi programlama kartını kullanıyorsunuz? NodeMcu mu yoksa normal ESP8266 mı? Bilgisayarınız laptop ise prizden çıkartıp kod yüklemeye çalışın. Jumper kablolarda temazszılık olmadığına emin olun.

o hata gitti besleme ile ilgiliymiş bu sefer karta herhangi bir komut gönderdiğimde bu hatayı alıyorum

kart ile haberleşme içinde ardunino software serial kütüphanesi kullanıyorum araya espnin besalemsini volataj regulatöründen veriyorum ve kondansatörde koydum durum bu

İlk sorunun geçmesine sevindim. Şuanki ERROR durumu yanlış haberleşme hızından kaynaklanıyor olabilir. 9600 baude hızını deneyin ve ayrıca Yeni Satır yerine NL ve CL ile birlikte seçin. SoftwareSerial.h kütüphanesini güncellemeyi veya eski ama stabil bir sürümü indirmeyi deneyin. Normal Tx Rx pinlerinden haberleşme sağlamayı deneyin.

Bende Port da açılmıyor sadece mavi ışık yanıyor nasıl port seçtin anlatabilirmisin