Esp8266 dışarıdan besleme

Arkadaşlar merhabalae,
ESP8266 karti ile bir proje yapıcam fakat projede kullanacağım sensör ve servo motor 5V ile beslenmeli.Bildiğiniz üzere bu kart 3.3V çıkış veriyor.Ben de çözümü usb B tipi bir soket üzerinden ddevreyi 5 V besleme fakat bu soket 4 pinli 2 data ve 2 adet 5v ve gnd olmak üzere güç pini mevcut.Devreye bu iki güç pinini lehimleyip sensör ve motorun da güçlerini burdan beslemem bir sıkıntı oluşturur mu yoksa kartın Vin bacağına bu soketi bağlamalıyım ayrıca kartı da bu soket ile aktif hale getirebilir miyim ?

Dostum ne demek istediğini anlayabilmek için yazını defalarca okumam gerekti. Daha anlaşılır bir şekilde yazarsan güzel olur.

Anladığım kadarıyla bir kaç şey söyleyebilirim.

• Kartını micro usb kablosu kullanarak 5V gerilim ile besliyorken Vin ve GND hattından sensörlerine güç çekebilirsin.

• Eğer kartı ve sensörlerini farklı güç kaynaklarından besliyorsan sensörlerin GND uçları ile kartın GND uçları birbirlerine bağlı olmalıdır. Aksi taktirde sensörlerden hatalı veri ölçersin.

Yazım için özür dilerim klavyemden kaynaklanan hata yüzünden yanliş ve devrik yazmışım.Aslında demek istediğim sizin dedikleriniz. Sensörlerim için 5 V lazım ve aklıma dışarıdan besleme yada 3.3 V çıkışlı bir pini voltaj regülatörü kullanarak 5V çıkış elde etme ve bu çıkışıda Vin pinine aktararak burdan da sensörlerimi beslesemek geldi.Sizce bu yöntem mantıklı ve yararlı olur mu ? Şimdiden yardımınız için teşekkür ediyorum

Sisteme 3.3V gerilim verip 5V çıkış alabileceğini sanmıyorum. Alabilsen bile V=I.R formülünden akım değerin düşecektir. Nodemcu v3 ESP8266 kullanıyorum. Direk kartı 5V ile besliyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım.