Filament tavsiyesi

Gün geçmiyor ki internette gördüğüm renklerde bir sürü filament almak istemeyeyim. Fakat fiyat noktasına gelince düşünmeden edemiyorum. Şimdiye kadar Porima- Tinylab- Sava-Microzey gibi filament markalarını deneyimleyebildim. Uzaras markasına çok fazla rastlıyorum ama çevremde kullanan kimse yok, kargoyu bedavaya getirmek için 5kg kadar pla almayı düşünüyorum, ama hala düşünceden ibaret. Kullanan arkadaşlar fikirlerini paylaşabilir mi, ya da başka filament önerilerinize de açığım.

Uzaras’ın filamentlerini uzun süre kullandım ben. Hem renk çeşitliliği hem de makarasız satılıyor oluşu çok cezbedici geliyor bana. Açıkçası şuana kadar kullandığım tüm renklerden memnun kaldım. Filamentler fiyatlarına göre gayet kaliteli ve dayanıklıydı. Ancak kargo gönderimini ptt ile yapmaya başladıkları için uzaras kullanmayı bıraktım çünkü bulunduğum bölgedeki ptt pek iyi çalışmıyor.

Ben genel olarak memnun kaldım fakat internette çok sık şikayetler ile de karşılaşıyorum. Bu filamentten memnun kalmamış gibi gözüken çok fazla kişi var. 3D yazıcılarla ilgili facebook grupları zaten hep ikiye bölünmüş durumda, ya uzaras filamenti deli gibi savunuyorlar ya da deli gibi şikayetçi oluyorlar.

Naçizane tavsiyem, önce 1 kg alarak başlayın. Memnun kalırsanız 5kg alın. Bu şekilde daha iyi olacaktır.

Ben şuana kadar uzaras PLA’da 7-8 renk ve flex filamenti denedim. Flex olan aşırı esnekti, basmakta baya güçlük çektim ancak diğerlerinde pek sıkıntı yaşamadım. Şuan ise porima kullanıyorum genel olarak. Bir discord grubu aracılığıyla %15 indirimli alıyorum.

1 Beğeni

Merhabalar,
Ahmetin de dediği gibi topluluk bu konuda ikiye bölünmüş durumda çoğu kişi şikayetçi ben hiç uzaras kullanmadım ve kullanmayı da düşünmüyorum.

Benim tavsiyem esun pla+ olucaktır uzun süredir kullanıyorum ve neredeyse hiçbir sıkıntı yaşamadım onun yanında porima da kullandım bir renk ondan da memnun kaldım fakat imkanın varsa esun almanı öneririm :+1:

Herkese açık bir discord grubuysa bende katılmak isterim :slight_smile:

Evet sanırım herkese açık bir grup. Topluluk kurallarına aykırı olur diye paylaşmadım ama şimdi baktım kurallara, sanırım sıkıntı yok link paylaşmamda. Gerekirse kaldırırım zaten.

Grup linki: discord.gg/YAqhqtB

Ben de gruba tesadüfen denk geldim birkaç ay önce. Sipariş için mesaj atıyorsunuz, daha sonra bekleme listesi dolduğunda %15 civarında indirim sağlanıyor