FrSky R9 STAB OTA receiver ve BTS7960B 20 Amper Motor Sürücü Kartı Kullanımı

FrSky R9 STAB OTA receiver ile BTS7960B 20 Amper Motor Sürücü Kartı nı kontrol etmek istiyoruz. R9 Stab ın (+),(-) ve (pulse) uçlarını motor sürücü kartının hangi girişlerine bağlamak gerekmektedir?

Dediğiniz receiver ile ilgili çok bir bilgim yok ancak size motor sürücüsünün pinlerinin işlevini açıklıyayım ona göre kafanızda bir bağlantı şeması oluşturursunuz.

• B+ : Besleme Gerilimi (28V’a kadar)
  • B- : Besleme Toprağı
  • M+ : Motor+ Ucu
  • M- : Motor- Ucu
  • VCC: +5 VDC
  • GND: Toprak Bağlantısı
  • IS1,IS2: Akım Test Pinleri
  • EN1,EN2: PWM girişleri
  • IN1,IN2: Motor yön kontrol pinleri
    Diğer bilgiler datashede var. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face:

Bağlantı şemasını biliyorum. Ama atladığım mutlaka birşey var onu bulmaya çalışıyorum. M- M+ uçlarına dc motor bağladım. B+ B- uçlarına besleme gerilimi verdim. VCC +5 VDC
GND: Toprak Bağlantısınıda yaptım. EN1,EN2 yi birleştirip receiver ın (+) ucuna bağladım. Receiver ın Pulse ucunu IN1 e bağlayınca dc motor sağdan sola dönüyor. IN2 ye bağlayınca dc motor soldan sağa dönüyor. Yani kumandadan komut gelmesini beklemiyor.

O şekildeyse IN1 ve IN2de parazit olabilir 10k lık bir direnç bağlayıp diğer ucunu GND ye bağlamayı deneyin.

BTS7960B ile Buy 60 A 2S-3S Hobbywing New Quicrun 1/10 RC Car Brushed Motor ESC - Affordable Price linkteki esc aynı prensipte çalışır mı yoksa farklı prensiplerde midir? Güçlü motor bağlanacağı için BTS7960B motor sürücü kartını önermişler ve çalışır demişler.

Tam olarak aynı değil. ESC’lere sadece PWM pini takman yeterlidir. Onun haricinde tabiki artısını eksisini takacaksın ancak IS1, IN1 gibi pinleri yoktur.

BTS7960B motor sürücü kartını bu esc gibi kullanabilir miyim? Kullanabilirsem esc ye girdiğimiz + - ve pwm uçlarını BTS7960B motor sürücüsünde hangi girişlere girmeliyim?