Hall sensor sinyal alamıyorum

merhaba robotistan üzerinden 2 adet manyetik hall sensor kart aldım bunların analog çıkışından veri alıp ses kısma açma yakınlaşma uzaklaşma tarzında veri almak istiyordum mıknatısla fakat kartı stm32f407vet6 kartıma taktığımda iki kırmızı ışıkta sabit yanıyor ve yakınlaştırma uzaklaştırma yapsamda hiç bi şekilde karttaki ışıklar değişmiyordu kartın üstündeki vidayı sıkıp gevşettim ama sonuç değişmedi sorun nedir sizce

Merhaba,
Bu modülden lojik 1 veya 0 değerini alırsınız yani mıknatıs yaklaştığında 5v, mıknatıs uzaklaştığında ise 0V verecektir. Işık yanınca o ayarı yapmak gerekiyor. Modülün üstünde bulunan pot sonuz turlu olduğu için ayarlamanız biraz zor olması normal olacaktır. Tahminimce saat yönünün tersine doğru uzun süre döndürerek ledin kapanmasını sağayabilirsiniz. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face:

çok teşekkürler yaptığım projeyi şimdi potansiyometre kullanarak yaptım başarılı oldum ama içimde hala hall sensorle yapma isteği var o sonsuz turlu vidayı saat yönünün tersine çevirdikçe mıknatısı görmeye başlar yani demi ?