Hangi sensorü kullanmalıyım

İyi akşamlar bir konuda yarminizı istiyorum. Bir proje yapmak istiyoruz. Arduino kullanacağız devrede. Arduino da hareket sensörü olacak yanından bir kişi geçtiği zaman calışacak. Ama her geçen kişide çalişmasını istemiyoruz. Çalısacak kisinin üzerinde bir verici olsun ve devre bu vericiyi görünce çalışsın böylece her harekete değil isteğimiz kişilerde calişsın istiyoruz. Aynı zamanda düğmeye falan baslmayacak sistem herzaman devrede olacak ve otomatik çalışacak. Böyle bir devrede alıcı verici olarak ne kullanabiliriz.

Arkadaşlar yok mu fikri olan. ? RFid kullanabilir miyim mesela? Ama en az 1 metreden algılamasi lazim

robotistan youtube kanalından milleti buraya yönlendiriyor anlatan kişiler ama yetkili bilgili kişiler mesajlara sorulara cevap vermiyor…

böyle bir sensör yok rfid kartlar 2-3cm den algılıyor

çok saçma sapan sorular olduğu için normal değilmi cevaplamaları çok basit soruları bile buraya soruyorsunuz google denen bişey var datasheet okuyun elektronikte herşey bilinmezdir araştırarak bulmalısınız birilerine medet umarak değil

Bana söylediysen eğer saçma sapan soru diye bence çok saçma bir soru değildi. Sen bile tam olarak cevap verememişsin. 2 3 cm yeterli değil 1-2 metre algılama mesafesi lazım bana. Ayrıca araştırdım ve bulamadım ki burdan bilen insanlara sormuşum

öyle bir sensör yok yada modül 1-2 metreden o kişinin o olduğunu nasıl anlasın bunun mümkün olup olmadığını anlamak için örnek proje varmı yada farklı elektronik market sitelerinde buna uygun parça varmı bakarak öğrenebilirsiniz ve saçma sapan soru değil bunu sormanız normal ben cevap gelmemesi hakkında bilgilendirdim

Tamam teşekkürler. Aslinda aradiğım şey mavi anahtarlık veya kart ile kapı kilidi açma sisteminde kullanılan RFID nin biraz uzun menzillisi. 1-2 metre kadar