Işığı Ayarlanabilir Masa Lambası

Merhabalar bu işlerde yeniyim
kendime 12 volt, ayarlanabilir bir masa lambası yapmak istiyorum.Bunun için hangi potansiyometre kullanmalıyım veya devreyi yaparken dikkat etmem gerek şeyler nelerdir acaba?

Merhaba,
Kullanacağınız LED hakkında bilgi verebilir misiniz? Kaç metre? Kaç amper çekiyor? RGB mi? Gibisinden özelliklerini yazabilir misiniz? :smiley:

Elimde 12 voltluk bir ampul var ve ne yazık ki ampul hakkında hiç bilgim yok.Zamanında bir yerden bulmuştum ve şimdide aklıma böyle bir proje geldi.Bir kere denedim ama potansiyometrenin uymaması veya lehimden kaynaklanan bir sorun yaşandı ki çalışmadı.Acaba ampulün özelliklerini nereden bulabileceğim hakkında bir fikriniz var mı?

En iyisi siz resmini atın ben de lambaya göre devre çizeceğim :slightly_smiling_face: .

ö

Resimdeki görülen lamba 12V araba farına benziyor. Eğer LED olasydı biraz daha işler değişecekti. Bu lamba için normal voltaj regületörü kartı bağlamak daha mantıklı. Eğer dediğin özelliklerdeyse devrede görüldüğü gibi bağlantıları yaparsan ayarlı bir lamban olmuş olacak aynı zamanda devreyi atölye güç kaynağı olarakta kullanabilirsin. Devre 30 volt 5 ampere kadar çıkış verebiliyor. Burda çok önemli bir şeye değinmek istiyorum. Mosfetleri soğutucuya bağlarken kesinlikle soğutucular ayrı olması gerekiyor ve soğutucular birbirine kesinlikle temas ettmemesi gerekiyor. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face: