Keypad ve RFID ile İnternet Kafe Otomasyonu

Öncelikle herhese iyi çalışmalar dilerim. :slightly_smiling_face:

Elimde aşağıdaki keypadden mevcut.
10493451141170
Elimde aşağıdaki RC522 RFID modülünden mevcut.
Elimde Arduino UNO modeli mevcut.

Yazılım bilmiyorum bu yüzden forum üyelerinden yardım istiyorum. Arkadaşlar yapmak istedeğim proje şu; önce RFID tarayıcısına tanımlanmış olan master kart okutulacak. Eğer kart doğru kart ise keypadden girilen süre boyunca (örneğin 1 ardından da 5 tuşuna basılırsa 15 dakika, 5 tuşuna 3 defa ard arda basılırsa 555 dakika(Onay için “#” tuşunu kullanabiliriz.)) arduino 6 numaralı dijital pine çıkış verecek. Süre bittiğinde ise 5 numaralı dijital pini 2 saniye boyunca tetikleyecek ve 20 saniye sonra 6 numaralı dijital pinin de çıkışını LOW durumuna çekecek. Proje bu kadar. Aslında orta seviye JAVA bilgim var ancak Arduino farklı geliyor. Şimdiden yardım edecek herkese çok teşekkür ederim.

Bunu googledan araştırarak kendiniz yapmanız daha doğru olur keza bu sistem bi tık uzun bunu bedava ya yapacak pek insan tanımıyorum ama sorularınız olursa yanıtlamak için burdayız.

1 Beğeni

Hocam ben de kendiniz öğrenip yapmanızı tavsiye ederim, derin bir proje bu ücretsiz yardım eden çıkmaz. Belki şey yapabilirsiniz, java bilgim var demişsiniz. USB rfid cihazı alıp bir de usb keypad alıp belki arduino olmadan, direkt bir bilgisayar yazılımı yapabilirsiniz

Merhabalar,

Şunu kesinlikle diyebilirimki birkaç arduino eğitim videosu sonrasında siz bu projeyi çok ama çok iyi bir şekilde yapabiliceksiniz. :slight_smile:

1 Beğeni

Merhaba, beni yüreklendirdiniz. Çok teşekkür ederim.

2 Beğeni