Kullanacağım parçalar

Merhaba . Ben birden fazla sensör kullanmak istiyorum ama kullanacağım sensörleri nasıl bağlayacağımı bilmiyorum ( yani hepsini tek motora bağlayabilir miyim , hepsini tek motor sürücü kartına bağlayabilir miyim yoksa her sensör için motor sürücü kartı ve motor almam gerekiyor mu ) lütfen yardımcı olur musunuz :question:

Merhabalar. Tam olarak sorunuzu anlamadım. Kullanacağınız parçaları söyleyebilir misiniz?

Çizgi izleyen sensör kiti Bluetooth sensörü mesafe sensörü daha kullanmak istediğim sensörler var ama ben bunları 1 tane motor sürücü kartına ve motora bağlayabilir miyim bağlasam en az kaç V motor kullanmam gerekiyor ?

Nasıl yapabilirim :pensive: lütfen yardımcı olur musunuz :question:

Bu Sensörleri Motor Sürücü Kartına Bağlamayacaksın. Sadece Motorlar Motor Sürücüye Bağlanacak, Diğer Sensörler Arduino’ya Bağlanacak.
Örneğin Mesafe Sensörü:

Motor V Konusunda Eğer Tekerlekli Motordan Bahsediyorsanız, Şase ve Diğer Modül Ağırlıklarına Göre Değerlendiririz

Çok teşekkür ederim ama aurdino’ya kaç tane sensör bağlayabilirim en fazla

Bağlayabileceğin sensör pin sayısına göre değişebilir, bazıları pwm üzerinden bazıları analog pin üzerinden kullanılır. Fakat Hepsini aynı anda taşıyamayabilir, eğer biraz daha bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışabilirim ve sorunun çözüldüyse çözüldü seçeneğini işaretleyebilirsin

Yani şöyle kullanışlı bir robot yapmak istiyorum kendi düşünceme göre kamera, çizgi izleyen sensörü, mesafe sensörü, belki hareket sensörü, güneş paneli, batarya falan kullanmak istiyorum bunları tek motora ve motor sürücü kartına bağlasam sorun yaratır mı?

Motor sürücüsüne neden bağlıyorsun hâlâ anlayamadım. Bu kadar modülü kullanmak için Arduino UNO yetmeyecektir. Çünkü OV7670’e bağlı SD Kart Okuyucu da gerekir ve bu ikisi zaten pinleri tüketecektir. Güneş paneli ve batarya herhangi bir pin kullanmayacaktır. Fakat güneş panelinizi ve pilinizi bu motora bağlı olarak orantılı güçte almalısınız. Kısaca benim tavsiyem Arduino MEGA almanız. İyi çalışmalar :slight_smile:

Şimdi yani tek bir Arduino MEGA almam yeterli olur mu ?

Arduino mega, kablo, ve alacağınız diğer sensörler, piller, şarj devreleri(bms)

Tamam çok teşekkür ederim . yardımcı olduğun için :blush:

Rica ederim, kafana takılan bir şey olursa sorabilirsin :slight_smile: