Led şerit ışık şiddeti

Ev aydınlatması yapmak istiyoeum ve şerit led kullanacağım en fazla ışık veren led modeli hangisidir yada ne tarz bir ürün şeçmeliyim

Yapmak istedipim ürünün fotosunu bırakıyorum her bir dikdörtgenin boyu 80 eni 30 cm(uygun konu bulamadığım için buraya açtım)

Merhaba,
Açıkçası şerit ledler hakkında pek bilgim yok ama kendi deneyimlerime göre ışık seviyeleri pek fark etmiyor. Yine de bu projeyi ben yapıyor olsam dış mekan adı altında satılan şerit ledleri tercih ederdim. Hem bir tık daha parlak oluyorlar hem de dayanım süreleri iç mekan şerit ledlere göre çok daha uzun.
Ayrıca renk seçiminin de önemli olduğunu düşünüyorum. Biraz daha loş bir ortam için günışığı rengini tavsiye ederim, daha aydınlık olmasını istiyorsanız normal beyaz ışığı tavsiye ederim.

Aslında adreslenebilir neopixel şerit led alıp rengi ayarlanabilir bir sistem de yapabilirsiniz, size kalmış.

Ayrıca merak ettim, fotoğraftaki dikdörtgenleri hangi malzeme ile yapacaksınız? Fotoğrafta oldukça hoş duruyor.

Bende beyaz led düşünüyordum neopixel ledlerin fiyatları yüksek U profil dedikleri bir malzeme var bu asma tavanda kullanılan alüminyum profil den düşünüyorum yapmayı birde instagram sayfası var buna benzer aydınlatma yapıyorlar eğer sadece iskeletini yapıp gönderirlerse orayada yaptırabilirim ve ledlerini kendim yapabilirim daha tam karar vermedim cevabın için teşekkürler

1 Beğeni

https://www.instagram.com/mineldekorr/ bu instagram sayfasına sordum ve kişiye özel tasarım yaptıklarını söylediler hesap yaptıktan sonra eğer bütçeme uygun olursa yapacağım