LM2596-ADJ devresinden ses çıkması

Selamlar, 1-2 hafta önce esp-8266 01 tabanlı bir rgb lamba yaptım, güç kısmını LM2596-ADJ devreyi 3.3v olarak ayarlayarak hallettim, olması gerektiği gibi çalışıyor ancak seçtiğim renge göre regülatör devresinden ses gelmeye başlıyor. devreye gücü telefon adaptöründen sağlıyorum, usb’den sağlayınca ses azalıyor ancak yine de geliyor, komponentlere dokunduğumda soğuk ya da sıcak bir kısma rastlamadım, ılık çalışıyor yani.

Sormak istediğim şey, bu bana sorun çıkarır mı? lehimleri ve bağlantıları izole ettim.

Merhaba,
Sorun çıkaracağını pek zannetmiyorum çünkü regülatör devrelerinde genelikle bir ses var ancak çok yüksek bir ses geliyorsa elbet zararlıdır. Verdiğin akım düştüğü için ses azalıyordur. Ne kadar az akım verirsen kart o kadar fazla modilasyon yapmaya çalıştığı için ses artar. :slightly_smiling_face:

Merhaba,
Sorun çıkaracağını pek zannetmiyorum çünkü regülatör devrelerinde genelikle bir ses var ancak çok yüksek bir ses geliyorsa elbet zararlıdır. Verdiğin akım düştüğü için ses azalıyordur. Ne kadar az akım verirsen kart o kadar fazla modilasyon yapmaya çalıştığı için ses artar.

2 Beğeni

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler, iyi günler dilerim.