Mobil Robot Proje Ödevim Hk

Benim üzerinde çalıştığım nesne takibi için mobil robot gerekiyor bunu sizin sitenizden temin etmek istiyorum ama kullanacağım motor ve teker kısmında yardıma ihtiyacım var bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

Merhabalar,
En basitinden 6v 250rpm lik motor ve tekerlek setinden alabilirsiniz hem fiyatı uygun hem de kullanımı çok kolay paketin içindne bir adet motor ve bir adet tekerlek çıkıyor.

yapacağım proje için uyumlu olur mu bilgin var mı ?

Büyük ihtimalle uygun olur nesne takibi için opencv kullanacağınızı düşünüyorum ve eksenlere göre if ler ayarlayacaksınız anladığım kadarıyla böylece raspberrynin pinlerinden rahatça sürebilirsiniz tabi bir de motor sürücü almanız gerekiyor.

evet opencv üzerinden yapmayı düşünüyorum fakat raspberryi yerine android telefon düşünmüştüm yeterince bilgim yok yardımcı olacak kimsede bulamaadım bilginiz varsa yardımcı olma şansınız olur mu ?

Selamlar. :raising_hand_man:t2:

Biz telefon ile renk tanımlaması yapmıştık, nesne tanımlaması için bir şey diyemiyorum fakat veri iletişimi sırasında telefon yavaş kalabilir. O yüzden biraz paraya kıyıp Raspberry Pi + Kamera modülü ile birlikte bir şey yapabilirsiniz.

android telefonla renkli nesne takibi düşünüyorum ben de zaten çalışmanızın dosyası mevcut mu yardımcı olabilir misiniz?

5-6 yıl önce yapmıştık, şu videoya bakabilirsiniz.

ben daha önce baktım buna da teşekkür ediyorum. Bir şekilde yapmaya çalışacağım