nodeMCU ilk kurulum

Merhabalar, ilk kez bir nodeMCU aldım. Arduino ide kullanmaka için yapmam gereken şeyler var mı? Ya da yapmam gereken herhangi genel bir ayar var mı? Bu arada kartım ch340g modeli ve bilgisayarımda sürücüsü var.

ürün şu: Buy NodeMCU LoLin ESP8266 Developement Board - USB Chip CH340 with cheap price

Merhabalar, Hayırlı olsun. İlk başta ch340 sürücüsünü indirip kurmak gerekiyor. Bunu yaptığınızı varsayacağım. Şimdide kartımızı arduino IDE’ye yüklememiz gerekiyor. Bunun için IDE de Dosya/Tercihlere gelip Ek Devre Kartları URL’ler: yazan yere https://arduino.esp8266.com/stable/package_esp8266com_index.json yazıp tamama tıklıyoruz. Daha sonra Araçlar/Kart/Kart Yöneticisini açıp ESP8266 yazalım ilk çıkan şeyi kuralım. Böylece kart seçtiğimiz yere NODEMCU 1.0 gelecektir. Kartı ve portu seçtikten sonra kodunuzu yükleyebilirsiniz. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face:

Merhabalar, nodeMCU yu bilgisayara takınca “diğer aygıtlar” yerinde gözüktü ve arduino üzerinden kodlanmıyor ayrıca nodeMCU nun üstünde hiç ışık yanmıyor. Acaba ch360 ın sürücüsü mü yok dedim fakat diğer ch340 lı arduinolarım çalışıyor ve “com” sekmesinde gözüküyor.

CH340 driverinizi tekrardan kurun. Kodunuzu yüklemeyi deneyin. Ayrıca veri transferi yapabilen bir kablo takmayı unutmayın. Çünkü bazen taktığınız kablo bozuk olabiliyor.

Merhabalar, yüklemeye çalıştığımda “The device is succesfully Pre-installed in advance” diyor. Ayrıca com olarak gözükmediği için arduino ide üzerinden program atamıyorum. Ve kablom sıkıntısız şekilde veri transferi yapabiliyor. Ayrıca üzerindeki mavi led sadece güç verdiğimde saniyelik yanıp sönüyor. Bozuk olma ihtimali var mı?

benimde aynı şekilde öyle çalışmıyor,yapabildiniz mi ?

merabalar kolay gelsin
c1plus.exe: fatal error: C:\Users\pc\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\3.1.0\cores\esp8266\CommonHFile.h: No such file or directory
compilation terminated.

exit status 1

Compilation error: exit status 1 bende böyle bi hata akıyorum appdata klasörünü gizlililkten çıkardım appdata 15 klasörünü sildim.auduino ideyi yeniden kurdum.kartı bağlı olarak görüyor.yine de çözemedim

bu driver ı denermisiniz keşke benim surunda sizinki gibi olsaydı benim blinmeyen usb aygıt olarak görüyor driverlar işe yaramıyor kaç gündür araştırıyorum umarım sizin esp çalışır