Raspberry Pi 4/ Ekran Gelmiyor!

Merhaba Dostlar,
Benim yeni aldığım Raspberry Pi 4 içine Raspbian işletim sistemi yükleyip monitörüme bağladıktan sonra ekrana görüntü vermiyor. Ben de gerekli garanti sürecini başlatmaya karar verdim. Son kez bir öneriniz olmayacaksa garanti için gerekli aşamaları uygulamaya başlayacağım.

Cevaplar ve Muhtemel Çözümler İçin Şimdiden Teşekkürler,

1 Beğeni

Raspian işletim sistemini tekrar yüklemeyi denedinizmi bazen hata olabiliyor.

Bu linkten indirdiğiniz imager ile daha iyi olabilir.

Evet, 4 defa denedim yüklemeyi ve her birini İmager kullanarak yaptım ayrıca MacOS ve Win 10 işletim sistemlerinin 2 si ile de denedim ancak sonuç değişmedi. Adaptör ile HDMİ girişi sağladığım dan olabilir diye düşündüm ama işletim sistemi kurulu değilken hata ekranı geliyor. Bir türlü anlayamadım ne olduğunu

Yarın daha detaylı bir araştırma yapacağım.

1 Beğeni

Raspbian işletim sisteminin bulunduğu SD kartın içerisinde bulunan config.txt dosyasının içerisine;
hdmi_force_hotplug=1
kodunu eklemeyi deneyin :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Teşekkürler, Ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum bu yüzden yardım ederseniz sevinirim.

Sd kartınızı bilgisayara takıp yapabilirsiniz.

1 Beğeni

Rasbian yüklediğiniz sd kartı bilgisayarınıza takarak erişim sağlayabilirsiniz fakat text editor dışında bir şey kullanırsanız daha iyi olur(örn:Notepad++).

1 Beğeni

Tamamdır hemen deniyorum

Maalesef yine olmadı. Muhtemelen mailime cevap geldiği zaman garanti sürecini başlatacağım.

Son bir soru olarak soruyorum. Ben ekrana bağladığımda klavye takmıyorum üstüne.
Takarsam çalışması gibi bir şey olabilir mi?
Sanmam ama olur mu olur.
:slight_smile:

Onunla alakası olucağını zannetmiyorum.

1 Beğeni

Bu gibi durumlarda ekranın arka kısmında bulunan anahtarı da kontrol etmeyi unutmayınız. :upside_down_face:

Merhaba. raspberry pi 4 aldım iki adet waweshare 7 inch lcd monitör aldım. işletim sistemini yükledim hdmı üzerinden harici ekranda işlem yapabiliyorum ancak 7" ekrana görüntü gelmiyor. çözümü var mı?

Driver atmayı deneyin. Bir de hdmı hotplug da da değişme yapmanız gerekiyor. İnternette bulabilirsiniz