Rc araba yapımı

Merhaba iyi günler
maker.robotistan.com sitesindeki rc arabayı yapmaya çalıştım devreyi verilen şemadaki gibi kurdum kodları sitede copy+paste şeklinde aldım arduinoya yükledim uzaktan kumandama ve rc araba üzerindeki arduino devreme elektrik verince bir anda sağ arka ve ön motorlar çalışıyor kumandadan herhangi bir tuşa basınca duruyor kumandamı y ekseninde yukarı doğru kaydırınca sadece sağ ön ve arka motorum dönüyor sol taraftaki motor tepki vermiyor kumandadan x ekseninde sağa doğru kaydırınca sadece sol ön ve arka motorlarım dönüyor diğer kumanda komutlarında ise motorlar hiç bir tepki vermiyor sorunum nerede yardımcı olabilir misiniz?(rc arabanın site linki RC Araba Yapımı - RC Aracınızı Kendiniz Yapın!)

Merhaba,
ESP8266 modül olarak biraz düzensiz bir kart. Voltaj kısımlarında bazen sorun oluşabiliyor tabi bunu çözmek için Vcc ve GND pinlerine 10uF kondasatör lehimlemek işinizi görecektir. Gerçi kumandadan butonlara basınca bir tepki geldiğine göre bunla ilgili bir sorun olmayabilir. Tahminimce motorların bağlantılarını yanlış bağladınız ve motorlara gelen pillerin akımı düşüktür. akımı düşük olunca haliyle motorlar çalışmaz. Bir de bağlantıları tekrar yapabilir misiniz? :slightly_smiling_face:

Merhabalar,
Electronun da dediği gibi ESP8266 biraz sıkıntılı bir modül. Ayrıca motorlara giden kabloları kontrol ederseniz iyi olacaktır. :smiley:

Arkadaşlar öneriler için teşekkür ederim pili 12V yaptım sorunun bazıları çözüldü sadece iki tane uyuşmazlık kaldı birincisi kumandadan herhangi bir tuşa basmasam bile sağ ön ve arka motor sürekli dönüyor diğer sorun kumandadan ileri yönüne basınca sadece sağ ön ve arka motorlarım hareket ediyor. Diğer tüm kumanda komutlarında ise sorunsuz tüm motorlar çalışıyor

Evet tahmin ettiğim gibi akım az olabiliyor. Motorların sürekli dönmesi NRF ile arasındaki iletişimsizlik veya bağlantı hatası olabilir. Onları kontrol etmenizi öneririm.

Dediğiniz gibi motor bağlantılarını değiştirdim ona rağmen olumlu sonuç alamadım aynı sorun devam ediyor