Rs 775 da motor internet üzerinden kontrol

Rs 775 da motor internet üzerinden kontrol Etmek istiyorum yardımcı olabilecek var mı

İnternet derken? Bluetooth mu WİFİ mi? NodeMCU ve motor kontrolcüsune ihracatıniz var. Motor kaç volt ve amper?

Yani motoru wifi üzerinden bağdaki evde bulunan cepntelefonu interneti üzerinden kontrol etmeyi planlıyorum motor 12 v 11 a diyebiliriz bağda güneş enerjisi sisitemi mevcut onu kendim kurdum ama bu projeye çok yabancıyım kaynak sınırlı sonuç Olarak böyle bir şey ne kadar zamana ve paraya mâl olur onu öğrenmek istiyorum

Hız ayarlı mi olacak? Eğer olmayacaksa su videodan fayda alabilirsiniz ; Evinizi Telefondan Yönetin! | Akıllı Priz Nasıl Yapılır? | Akıllı Ev Projesi - YouTube

Bu videoki roleyi 1li alın. (Video da 4lü)
NodeMCu modülüne 5V girmesi lazım USB üzerinden. Onu 5V lik bir telefon adaptörü ile yaparsınız.
Motor beslenmesinde en az 12V 15A bir güç kaynağı gerekir. Bağlantı olarak 12V adaptörün - çıkışını motorun - girişine , 12V adaptörün + çıkışını ise roleden motora baglacaksiniz.

IMG_20230807_233252

Röle ile nodemcu bağlantısı nasıl olmalı birde röleden çıkan çıkış ucu için bir şey demediniz

Videoda var röle bağlantıları var. Rölenin giriş diye belitgitiim yere motor için olan + çıkışı , çıkışa motorunu + girişi bağlanacak.