Seri Üretim İçin En Uygun 3D Yazıcı

Merhabalar herkese,

Ben biraz daha seri üretim parça baskı almaktayım. Tek tablaya örneğin 20 parça koyup seri olarak baskı alıyorum. Şu an Creality CR10 MAX kullanmaktayım. Fakat malzeme akması vs. gibi sorunlar çok yaşamaktayım. Tek parça basarken sorun yok fakat genelde çok fazla parça basmaya çalıştığım zaman sorun yaşıyorum. Bu biraz tabii tecrübesizlikle de alakalı. Bana bu konuda şu makine daha iyi olur, daha iyi kalibrasyon yapar vs. gibi öneri yapabilirseniz çok memnun olurum. Herhangi küçük büyük bilgi benim için çok değerli olacaktır.

Herkese şimdiden çok teşekkürler.

Seri üretim için en uygun 3D yazıcılar 3DPrintMill gibi baskı tablası belt sistemli olan yazıcılar. Ancak bunlar hala oldukça yeni olduğundan dolayı şuanlık bunlara ulaşmanız pek kolay olmayacaktır.

Ben şahsi olarak mevcut yazıcınız üzerinde iyileştirmeler yapma yolunu tercih etmenizi öneririm. Kalibrasyon yapma ihtiyacınızı azaltacak veya otomatik kalibrasyon yapabilecek parçaları yazıcınıza ekleyebilirsiniz. Örneğin tabla seviyeleme için BLTouch, yazıcıyı daha kolay kontrol edebilmeniz için bir octoprint vs vs…

Ayrıca eğer tek tablaya 20 parça koyup baskı alıyorsanız küçük bir tavsiyem olacak, belki işinize yarar; 20 parça sığdırdığınıza göre bu parça küçük boyutlu bir parça. Bunların hepsini aynı anda katman katman yazdırmak yerine tek tek yazdırın. Cura’da Custom Settings > Special Modes > Print Sequence kısmında bir seçenek ayarı var. Burada All at once yerine On at a time seçeneğini işaretlerseniz işiniz kolaylaşır ve muhtemelen toplu baskıda yaşadığınız sorunlar azalır. Bu seçenek her bir modeli tek tek sırayla basıyor, biri bitince tablanın diğer köşesine gidip diğerini yapmaya başlıyor. Tabi bu ayarı açtığınız zaman muhtemelen tablanıza 20 tane sığmayacak, 5-10 tane sığacak. Ancak bu baskı dosyasını sürekli tekrarlayarak hiç durmaksızın yüzlerce baskı alabilirsiniz. Çok tercih edilen bir yöntemdir

Verdiğiniz bilgiler için gerçekten çok teşekkür ederim. En kısa zamanda deneyeceğim ve sonucunu da sizinle paylaşacağım buradan.

Dediğiniz gibi belt sistemli birkaç yazıcı gördüm fakat henüz güvenemedim. Ayrıca Creality markasının yazıcısı da sanırım satışa daha çıkmadı. Umarım hızlıca robotistan Türkiyeye getirir ve teknik destek sağlar.

Tekrardan teşekkürler.

1 Beğeni