TS100 ün olayı nedir?

Heryerde bu aleti görmeye başladım. Standart havyalardan farkı ne bunun? alsam mı almasam mı bilemedim.

TS100 geleneksel havyaların aksine; oldukça küçük, ince ve zarif bir yapıya sahip. Çok kısa süreler içerisinde çok yüksek ısılara çıkabiliyor, üzerindeki oled ekran ve butonlar farklı amaçlar için programlanabiliyor ve oldukça kompakt bir yapıya sahip. Bundan dolayı çok sık kullanılıyor. Ben iki-üç yıl önce almıştım sanırım. O zamanlar çok daha uygundu fiyatı. Hala çalışıyor. Bütçeniz varsa düşünmeden alın derim.

ts80 diye yeni modeli çıktı. Hazır almışken onu tercih edebilirsin.

1 Beğeni

Ts100 mini makasının çıkardığı gayet iyi bir havya fakat yeni modeli TS80 daha iyi olur çünkü type-c bağlantısı ile geliyor TS100 de adaptör olayı zor oluyor.

1 Beğeni

Merhabalar.

Hafif tasarımı, rahat kontrol kolu, verimli ısıtma ucu, basit kontrol ara yüzü, taşınabilir olması ve programlanabilir olması sayesinde elektronik ile uğraşan herkesin ilgisini çekmeyi başarmış bir havyadır.

Tavsiye ettiğimiz havyalarla ilgili blog yazımızı okumanızı öneririm.

TS100 standart havyalara göre çok üstün bir ürün bütçenize göre TS100 ya da @denizdorakarakas ve @Huseyin_Avni nin dediği gibi TS80 arasında bir seçim yapmanızı tavsiye ederim fakat sahada değil sadece ev vb. kapalı mekanlarda iş yapıyorsanız havya istasyonları daha uygun olabilir.

Lehim istasyonlarına ve kalemlerine nazaran, şık, naif ve performansı iyi seviyede olan bir ürün.

Bu ürünün programlanması ve USB ile bilgisayara bağlanması ayrı bir güzellik. Açılış ekranında isminizin yazmasına, hızlı ısınmaya, değiştirebilir kartuşlara, hızlı çalışmaya, basit arayüze ve basit kullanışa sahip olması ayrı güzel bir olay.

Bununla beraber DC 2.5mm’lik jak ve XT-60 soketler ile yapılan bir kablo ve Li-Po pil ile sahalarda veya projelerde sizi yarı yolda bırakmayan bir havya.

Bu özelliklerin bir çoğu başka havyalarda bulunuyor fakat reklamın ne kadar da önemli bir şey olduğunu tekrar görmüş olduk.

Ben F/P olarak Pro’s Kit diyorum tabii. :slight_smile:

Bence havyaların şahıydı fakat burada arkadaşların bahsettiği yeni bir kral geldi. Fakat kralın adı TS80 değil TS80P hatta kendilerini maaşa yapılacak olan zamı bekleyip set olarak alacağım bir sevgili :slight_smile: Sana direkt olarak aşaıdaki videoyu izlemeni tavsiye ederim. Sonrasında da Aliexpress yada Banggood’ dan araştırma yapıp kesene uygun olanı almanı. TS100’ün bazı dez avantajları giderilmiş bu versiyonda.