Ultrasonic Kar Ölçüm Sensörü

Merhabalar, Ultrasonic kar yüksekliği ölçüm sensörü yapmak istiyorum. Bunun için hangi malzemeleri almam gerekiyor. Bir de bu ölçümü sim kart ile bilgisayara aktarmak istiyorum. Bu konuda aydınlatıcı bilgi verecek olan var mı?

Bu mümkün kar yükeskliğinin ölçümü için HC-SR04 kullanabilirsin ve ayrıca sd card ile pc ye aktarmak için bir adet sd card ve kart modülü kullanabilirsiniz.

Parça listesi:

Ve bir adet sd card

Hüseyin Bey ilginiz için teşekkür ederim. Lakin SD kart değil de, simkart ve gsm ile verileri anlık olarak bilgisayara çekmek istiyorum.

gsm kısmını pek bilmiyorum ama basit olarak kapadokya gsm shield kullanabillirsiniz Arduino haberin youtube kanalında bir çok örneği var :grinning_face_with_smiling_eyes:

Selamlar. :raising_hand_man:t2:

Kar ölçüm sırasında yakınınızda İnternet ağı varsa, işiniz daha da kolaylaşacak ve masrafınız azalacaktır. Böyle bir şey mümkün mü acaba?

Malesef Resul Bey, internet hattı yok. Acaba -40 C de çalışmasını nasıl sağlayabiliriz ve elektrik için güneş enerji paneli mi kullanmak gerek.

İlginiz için çok teşekkür ederim Hüseyin Bey, arştırmaya devam ediyorum.

İletişim için GSM modülü, elektrik için güneş veya rüzgar paneli + şarj edilebilir batarya, sensör için ise -40°C ve +65°C arasında çalışan şu sensör var.