UNO'da Okuduğum Değerleri Nasıl Excel'e Yazdırabilirim?

Merhaba arkadaşlar,

Uğraştığım bir projede arduinonun bir sensörüyle değer çekiyorum. Değer çekmede bir sıkıntı yaşamıyorum. Ama bu çektiğim değerleri bir excel dosyasına kaydedip bir adrese mail atmam gerekiyor. Bunun için hangi modülleri kullanabilirim bir bilginiz var mı ? Değerleri tek tek alıp bir bilgisayara göndersem excele çekme ve mail atma işini yaptırabilirim ama bunu da nasıl yapacağımı bilmiyorum. Biraz yeniyim

Burda gayet iyi anlatmış burdan bakabilirsiniz :

2 Beğeni

Evet bunu görmüştüm ama şöyle bir sıkıntı var arduinoyu yükledikten sonra bir bilgisayara tekrar bağlama imkanım olmayacak bu değerleri kablosuz olarak göndermem veyahutta bir android cihaz aracılığıyla göndermem gerekli

Merhaba, iyi çalışmalar.

Bu projeyi kablosuz yapmak için bluetooth modülü öneririm eğer mesafe çok uzak değilse. Bluetooth modülü sayesinde bilgisayarınıza serial port üzerinden bilgileri gönderebilirsiniz. Daha sonra basit bir c# programı ile gelen verileri okuyum excel dosyasına dönüştürebilirsiniz. Bu sayede verilerinizi sürekli güncel tutmuş olacaksınız.

Arduino c# projeleri ve derslerinin olduğu blog yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz. Yazıda mail atma projeleri de mevcutur.

2 Beğeni

Şu an dışarıdayım eve gidince araştırıcam.

1 Beğeni