Uygun Fiyatlı Endüktörlü DC Motor Önerisi

Arkadaşlar herkese selamlar olsun.

Robotistan’a da yazdım ancak tavsiye edilen motorların fiyatları çok yüksek.
Evdeki sallamalı beşiği otomatik hale getirmeyi düşünüyorum, sese duyarlı ya da dokunmatik butonla kontrol edilebilir hale getirmek istiyorum ancak 12V 50-100 Devir/Dakika olan endüktörlü DC bir motor maalesef uygun fiyatlarda bulamadım.

12V ile besleyeceğim, devir miktarı çok yüksek olmamalı 50-100 arası ancak tork değeri de 15-30 kg olması gerekiyor çünkü beşiğin ve çocuğun ağırlığı ile bunu ancak torku yüksek bir motorla sağlayabilirim.

Rezonans etkisi ile Servo 995 üzerinden 0-90 derece olarak sallayayım dedim çünkü 10 kg torku var ve rezonans etkisi ile bunu temin edebilirim dedim fakat sonrasında DC motor düşündüm, torku güçlü ve devri düşük acaba motor ile ilgili tavsiyede buluncak birisi var mı?

Taner KIZILKALE

1 Beğeni

Selamlar. :raising_hand_man:t2:

Satın almak yerine hurdalıktan bulacağınız malzemeler ile de yapabilirsiniz. Kaliteli bir AC motor bulup buna gerekli dişli ve çark sistemlerini yaparsanız torku yakalamış olacaksınız. Bunlarla uğraşmayıp redüktörlü motor da satın alabilirsiniz fakat fiyatları dediğiniz gibi pahalı gelebilir. İsterseniz step motor da kullanabilirsiniz ama onların da fiyatı pahalı olabilir.

Üretmek biraz sancılı bir süreç. :upside_down_face: