Windows 8.1 ve Kali linux kur sonra sadece windows 8 açılsın :D

Olay başlıkta anlattığım gibi, boot işlerinden anlayan biri belki yardımcı olabilir. Farkındayım bura maker lık için, işletim sistemi için değil ama sormak istedim :slight_smile:

Merhaba,
Kurulum işlemi sırasında windowsun yanına kur seçeneğini işaretledin mi eğer işaretlemediysen kali linux çalışmaz kaldırıp yine kurursun. Eğer yine çalışmadıysa tekrar kurmaktan zarar gelmez şu kaynaktan kurmanı öneririm.
https://forum.ayyildiz.org/konu/windows-10-yanına-kali-linux-dual-boot-olarak-kurulum-resimli.120369/
NOT= Eğer her şeyi tam anlamıyla yapıyorsan bazı laptoplar çift işlemtim sistemini desteklemez haberin olsun. Bende bi ara merak saldım kurdum her şey doğru ama pc kaliyi boot ediyordu ama kod bölmesinde takılı kalıyordu sonra pc desteklemediğini öğrendim sonra hek huk işlerini bıraktım benimde böyle bir anım var. Her neyse uzatmıyım ben kolay gelsin. :slightly_smiling_face:

benimki destekliyor zamanında iki win kurdum çünkü bakıp gre döneceğim teşekkürler

bir de rt3290 wi-fi sürücüsnde yüklenmeme gibi hatalar alıyorum

Onu daha sonra Laptopun markasının sitesinden indirebilirsin.

hp zaten çok iyi de bana kali linux için driver verecek :smiley: yok yok ağ yapılandırmasında şu şu dosyaları başka flaşa at çalıştır diyo bende başka flaş yok