XL1410 Entegresi Muadili Entegre?

Dün görüntülü diafon ekranı(4.3inç av çıkış) kartına 15 voltluk pil taktım(Araç İçi Süpürgelerden Söktüğüm Şarj Edilir Pil). Taktığım gibi entegre yandı. Pili ölçtüm 15v ve entegre 18v’a kadar destekliyor. Anladığım kadarıyla ters takmışım :smiley:. Ekran ı 12v adaptöre bağladığımıda görüntü gel git gel git yapıyor. Bu entegreyi araştırdım fakat ülkemizde satışı yok. Yurtdışındanda gümrük, vergiler vesaire çok pahalı oluyor. Bunun yerine ne kullanabilirim? DATASHEET. Gerekli pinlere 7812 bağlasam mesela?

Merhaba,
İlk başta geçmiş olsun. Datasheeden okuduğuma göre çok yönlü bir voltaj regülatörü hem dc to dc booster olabiliyor hem de voltajı düşürebiliyor. Acaba devrede yükseltmek için mi düşürmek için mi kullanmışlar? Düşürmek için kullandıysalar kaç volta düşürdüler bu değerler önemli eğer bu değerleri devrenin PCB’sini inceleyip yollarını takip edebilirsen ona göre bir muadil olarak voltaj regülatörü takabilirsin. Ancak bunu bulsan dahi başka parçalarda yanmış olabilir. Yani fifty fifty şansın var. Kolay gelsin. :smiley:

Türkiyede Bu Entegreyi Bulamayınca Entegreyi Karttan Söktüm, DataSheet’ten Baktım ve Çıkış Pinine Direkt 12V Verdim Çalıştı, Step Up’la 12V’tan 4.7V’a kadar geldim çalışıyor şuan.

1 Beğeni