Yatak Kalibrasyonu Olmuyor, Baskı alamıyorum (Ender 3 V2 Neo

Henüz 3 günlük yazıcık 2. günün ardından yatak kalibrasyonu kayınca sürtmeye başladı ve tekrar kalibre ettim. Daha öncesinde çok güzel baskılar aldığım yazıcımda hiçbir şekilde baskı alamıyorum şu an yatağı defalarca kes kalibre ettim, tekerler, yatak yayları vs her şeyiyle. Nozzle temizledim filament değiştirdim, ayarları değiştirdim ve farklı baskılar denedim fakat sonuç hep aynı.

Farkettiğim diğer bir şey ise köşelerde oturttuğum kalibrasyon ortada ve kenarlarda çok daha farklı sonuçlar veriyor auto leveling var ama asla sorunumu çözemiyor.

Bu makinelerde henüz yeniyim yardımcı olursanız çok sevinirim. Creality ve Robotistan teknik servislerine henüz danışamadım.

Merhaba aynı sorunları bende yaşıyorum 3 haftadır uğraşıyorum 1 kez düzgün baskı alabildim sonrasında bozuldu siz çözebildiniz mi acaba

Aynı sorunu bende yaşıyorum, açıkçası her hafta ayar yapmak zorunda kalıyorum ve hiç memnun değilim.

Ender 3 V2 Neo yazıcım var, su terazisini denedim çok farklı bir değer çıkıyor. A4 ile ayar yapıyorum yine olmuyor. Sanırım tabla altındaki yayları değiştireceğim.
Ayrıca baskı başlıyor fakat sonradan nuzzle yaptığım baskıya takılıyor ve yerinden kaldırıyor ne kadar mantıklı bilmiyorum. Nuzzle değiştirdim, Z ekseni yukarı kaldırdım ama yok.

Var mı bilen bilgisi olan? Şimdiden teşekkürler

tablaya baskı yapacağınız alan kadar saç spreyi yada prit sürüp deneyin bende işe yaradı

1 Beğeni